дивись.info

Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії

Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні вже через 15 років не буде ресурсу для виплати пенсій.

Про це він сказав, виступаючи перед студентами Львівської політехніки, повідомляє УНІАН.

Шмигаль сказав, що через демографічну ситуацію в майбутньому один працюючий повинен буде своїми податками утримувати двох пенсіонерів. Зробити це практично неможливо, тому вже через 15 років держава “не зможе виплачувати пенсії”.

“Буде мало працездатних і багато пенсіонерів. Співвідношення буде 1 до 2. Доведеться в два рази збільшити податки, щоб можна було утримувати пенсіонерів. Компанії вже не хочуть збільшувати податки. Збільшення в два рази неможливо. Ми не зможемо через років 15 платити пенсії майбутнім пенсіонерам. Це проста математика”, – сказав прем’єр.

За словами Шмигаля, вже в 2021 році Кабінет Міністрів запустить накопичувальні пенсії: кожен працюючий зможе сам відкладати на старість. Держава буде платити всього лише “невелику соціальну пенсію”, а решту потрібно буде збирати самостійно.

“Ми будемо в наступному році створювати накопичувальну пенсійну систему. І тоді будемо мати невелику соціальну пенсію від держави і мати кошти з накопичень”, – сказав Шмигаль.

Як повідомляв Кореспондент, раніше в Міністерстві соціальної політики запропонували з 1 січня 2021 року підвищити мінімальну пенсію з 2100 до 2400 гривень, а з 1 березня провести щорічну індексацію пенсій.

Фінансування урядової пенсійної програми буде враховане в державному бюджеті, оскільки коштів Пенсійного фонду не вистачає.

“Параметри індексації ми будемо визначати в лютому”, – уточнила міністр Марина Лазебна.

Вона зазначила, що фінансування урядової пенсійної програми буде враховане в державному бюджеті, оскільки коштів Пенсійного фонду не вистачає.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.