дивись.info

У Львові закликають благодійників допомогти продуктами для тварин

У Львові закликають благодійників допомогти продуктами для тварин

Домівку врятованих тварин можуть закрити. Причина проста – звірів нема чим годувати. Їхня кількість постійно зростає. Сьогодні в притулку – близько 250 тварин, щодня приймають по 2-3 нові вихованці.

Якщо так триватиме й далі, то проєкт на межі закриття, розповідає ІА Дивись.info голова правління громадської організації «Еко захист» Орест Залипський.

«Ми зараз працюємо над створенням благодійного фонду і спробуємо залучати більшу кількість людей, щоби допомагали притулку. Частково місто фінансує цей проєкт (на 10 відсотків), а решта все – на благодійних фондах. Якщо буде таки створено благодійний фонд, то ми будемо просити місто, щоби нам допомагали більше. Також будемо писати проєкти і подаватись на гранти, аби залучити закордонних інвесторів.

Працюємо над цим вже кілька місяців, але зараз найбільша проблема в тому, що з початком осені кількість відвідувачів зменшилась. Люди не приходять, не приносять їжі і не залишають коштів. Так само було дуже складно на початку карантину, коли все зачинилося, а відвідувачам заборонили вхід. Зараз дуже схожа ситуація.

Хто хоче допомогти, може приносити будь-яку дрібну рибу, курятину – курячі шийки і серця, овочі, фрукти.

Відучора вже відгукнулось багато людей, пересилають кошти і приносять їжу. Ми сподіваємося, що все ж таки вийдемо на якусь стабільність», – каже Орест Залипський.

Домівка врятованих тварин — це зоологічний відділ ландшафтного парку «Знесіння». Щороку з міського бюджету на функціонування цього підрозділу виділяють понад 2 млн гривень, повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Однак там кажуть, що мерія може фінансувати Домівку врятованих тварин тільки як зоологічний відділ парку, а це дозволяє закуповувати лише певні види товарів та послуг. Відтак це місце потребує співфінансування благодійників.

«Домівка врятованих тварин — це зоологічний відділ ландшафтного парку «Знесіння». Вона має 2 джерела фінансування. Перший — це капітальні видатки і зарплати працівників, що здійснюються коштом міського бюджету (загалом це понад 2 млн грн на рік). Йдеться про нові вольєри, ремонт у приміщеннях, закупівля певних видів сухих кормів та сіна. Оскільки це не притулок чи зоопарк, ми маємо право закуповувати тільки певні види товарів і тільки певні види послуг. Так, ми не можемо закуповувати м’ясо та рибу, відповідно притулок має друге джерело фінансування — кошти благодійників. Є люди, які закуповують домівці продукти, є такі, що дають кошти.

Коли коштів починає бракувати, до Домівка робить пост у соцмережах про збори на приватну картку. Такий пост про відсутність їжі зазвичай з’являється раз на квартал, хоча я вважаю, що має бути навпаки. Якщо буде зареєстровано благодійний фонд, то меценати отримають змогу допомагати на постійній основі, до прикладу, з картки щомісяця може зніматись певна сума коштів. Натомість у соцмережах будуть лише пости про те, як ефективно використовуються приватні кошти небайдужих. Тоді ні мешканці, ні жителі Домівки, ні працівники не будуть мати стресу.

Люди благодійно жертвують дуже багато що. Зараз я б хотіла, щоби хтось пожертвував їм юридичну допомогу, для того, щоб ефективно, правильно зареєструвати благодійний фонд.

Важливо розуміти, що коли ми працюємо з тваринами, то ми не можемо мати з цього прибуток, адже це вже виходить експлуатація тварин. Якщо ми зробимо в Домівці врятованих тварин платний вхід і платні екскурсії – це буде аналог зоопарку. Якщо ми хочемо, що це був такий реабілітаційний центр, то він може існувати тільки за співфінансування міста і благодійників», — розповіла Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.

Кошти на допомогу можна надсилати:  4149 6293 8110 7192, картка Приват банку

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.