• USD: 35.70
  • EUR: 37.40

Євродепутати пригрозили скасуванням безвізу українським олігархам і політикам

Євродепутати пригрозили скасуванням безвізу українським олігархам і політикам

Чрез проблеми у боротьбі з корупцією в Україні деяким олігархам і політикам може загрожувати скасування безвізового режиму з Євросоюзом. Про це йдеться у відкритому листі, адресованому голові фракції «Слуга народу» Давиду Арахамії, який підписали євродепутати Віола фон Крамон, Міхаель Галер і Раса Юкневичене.

Чрез проблеми у боротьбі з корупцією в Україні деяким олігархам і політикам може загрожувати скасування безвізового режиму з Євросоюзом. Про це йдеться у відкритому листі, адресованому голові фракції «Слуга народу» Давиду Арахамії, який підписали євродепутати Віола фон Крамон, Міхаель Галер і Раса Юкневичене, - пише РБК- Україна.

Звернення опубліковано на сайті Віоли фон Крамон.

У листі йдеться, що в перші дні призначений вже за президента Володимира Зеленскоого уряд ще «вселяв надію».

«Сам президент передрікав «Україну своєї мрії», де «вчителі отримують реальну зарплату, а корумповані чиновники - реальні тюремні терміни». Через 17 місяців ми не можемо не помітити, що мрія дає тріщини, і багато з цих тріщин саме у вашій партії, пане Арахамія», - йдеться у зверненні.

Євродепутати відзначають, що деякі «слуги народу» поширюють кремлівську дезінформацію, нападаючи на Національний банк, НАБУ і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

«Ті ж члени не цураються дружити з олігархами і «недоторканними» або публічно виступати за розрив зв'язків з ЄС», - пишуть вони.

Також вони розкритикували падіння рівня сприйняття корупції в Україні до позначки 2017 року, згортання реформ, обрання голови САП комісією, члени якої не мають антикорупційного досвіду, репутації і високих моральних якостей та громадського авторитету. У зверненні йдеться, що генпрокурор Ірина Венедіктова блокує обвинувачення в справах корумпованих суддів і у справі міністра охорони здоров'я Максима Степанова за нібито отриманий відкат у розпал пандемії, а також у скандальній справі про продаж державних посад, які «припадають пилом на столі прокурора».

«Що стосується безвізового режиму, це ні в якому разі не намір з боку ЄС скасувати це велике досягнення для громадян України та громадян ЄС. Але все ж ми залишаємо за собою право виносити конкретну відмову в таких свободах окремим олігархам, включаючи політиків, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності», - йдеться в листі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: