дивись.info

На дорогах України почнуть встановлювати нові засоби заспокоєння руху

На дорогах України почнуть встановлювати нові засоби заспокоєння руху
Фото ілюстративне

В Україні вперше розроблено стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху. Відтепер окрім «лежачих поліцейських» пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги.

Про це повідомляє Укравтодор.

Укравтодор розробив та подав пропозиції змінити перелік стандартних засобів, які використовуються на дорозі для заспокоєння руху. Уперше в історії України ці зміни внесені і з 1 листопада набудуть чинності. Найменування документа: ДСТУ 4123:2020 Безпека дорожнього руху. Засоби заспокоєння руху. Загальні технічні вимоги.

Читайте також: На Львівщині «Укравтодор» тестує нові дорожні знаки (фото)

Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями.

Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними.
Неправильний вибір швидкості, а частіше її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. Засоби заспокоєння руху є ефективним доповненням до обмежень швидкості.

Донині існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий «лежачий поліцейський». Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик.

Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Завдяки комплексному підходу водії підтримують постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.