дивись.info

Обрано нового президента НАН України: що про нього відомо

Обрано нового президента НАН України: що про нього відомо

У середу, 7 жовтня, був обраний новий президент Національної академії наук України. Ним став Анатолій Загородній.

Про це повідомляє пресслужба НАН України.

Зазначається, що новий президент був обраний шляхом таємного голосування.

«7 жовтня 2020 року відбулися вибори президента Національної академії наук України. На підставі таємного голосування президентом Національної академії наук України було обрано академіка Анатолія Глібовича Загороднього», – йдеться в повідомленні.

Він був наймолодшим із претендентів на посаду очільника НАН України. Загородній — директор Інституту теоретичної фізики імені Боголюбова, професор, доктор фізико-математичних наук (теоретична фізика).

Загородній народився в 1951 році в селищі Велика Багачка Полтавської області. Закінчив Харківський університет (1972) і з того часу працював в Інституті теоретичної фізики НАН України. З 2003 року він обіймав посаду директора цього інституту.

У 1992 – 2005 роках був професором Києво-Могилянської академії. У 2009-2011 роках – головний учений секретар НАН України.

Має наукові праці в галузі теоретичної та математичної фізики, теорії плазми, статистичної фізики. Розвинув статистичну теорію просторово-обмежених плазмово-молекулярних систем; послідовну кінетичну теорію запорошеної плазми та сформулював суворі мікроскопічні рівняння і ланцюжок рівнянь Боголюбова для такої плазми; розвинув теорію гальмівного випромінювання у плазмово-молекулярних системах.

У нещодавньому інтерв’ю газеті Світ академік заявив, що його головне завдання на посаді – «зміцнення репутації, підвищення престижу і посилення ролі Академії в житті суспільства і держави».

«Потрібно про­демон­струвати зна­чен­ня і роль Академії шляхом досяг­нен­ня науко­вих результатів справді світового рівня. Ключова роль в цьо­му має належати фун­дамен­тальним дослідженням… Потрібно відслідко­вувати тренди світової науки та оцінювати мож­ливості започат­куван­ня таких досліджень в ака­демічних інститутах. І нам потрібно докорінно змінити ставлен­ня гро­мадсь­кості до Академії…

У нас чимало високих науко­вих результатів, але суспільство про них знає дуже мало. Варто більше інформувати людей про наші досяг­нен­ня, дба­ти, щоб діяльність Академії шир­ше висвітлювалася на популяр­них Інтернет-ресур­сах, у дру­кованих засобах масової інформації», — казав Загородній.

Нагадаємо, 19 серпня 2020 року помер видатний український вчений Борис Патон. Протягом 58 років він був президентом Національної академії наук України (з 1962 року).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.