дивись.info

У Львові створили майже 800 книжок для незрячої малечі

У Львові створили майже 800 книжок для незрячої малечі
Фото ілюстративне

У Львові створили інклюзивні книги для дітей із вадами зору, які малеча отримає у понад 50 спеціальних установах по всій Україні.

Як повідомили у мерії, нові книги мають універсальний дизайн, крім цього кожна з них має аудіоверсію, кольоровий рельєфний малюнок, який можна відчути на дотик, та надрукована шрифтом Брайля і звичайним плоским шрифтом, що дозволяє одночасно читати її всім діткам.

«Книга, що долає бар’єри» — новий проєкт Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів — УСІ», реалізований у 2020 році за підтримки Українського культурного фонду. В межах цього проєкту надруковано 10 видань в універсальному дизайні (загалом це 780 книг).

Серед книжок — «Ліга непарних шкарпеток» Г. Вдовиченко, «Мед для мами» І. Малковича, «Ватага веселих волоцюг» А. Бачинського, «Хто зробить сніг» Т. Прохасько і М. Прохасько, «Пан Сирник і різдвяний пампушок» С. Лінинської та ін.

Друкували усі книги співробітники Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка». Там же публікували рельєфні кольорові малюнки, які можна «побачити» на дотик. Публікацією книг і тактильних малюнків займалась Катерина Івашутіна. Озвучував книги Ярослав Нудик — артист ВФ «Піккардійська терція». Координувала проєкт незряча науковиця і громадська діячка Оксана Потимко.

Усі 780 книг через декілька днів «поїдуть» в усі куточки України. Книги отримають 12 спеціальних шкіл-інтернатів для незрячих дітей (Львів, Київ, Одеса, Харків, Житомир, Запоріжжя, Слов’янськ на Донеччині та Рубіжне на Луганщині, Черкаси та ін), 13 обласних бібліотек для дітей (Дніпро, Чернівці, Чернігів, Київ та ін.), усі 23 обласні універсальні бібліотеки України, а також Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих у Києві, ДНУ «Книжкова палата України», окремі профільні установи.

«Українська спілка інвалідів — УСІ» завдячує усім виконавцям проєкту і Українському культурному фонду за можливість виготовити чималу кількість гарних книжок для дітей України.

Також усі 10 видань доступні в електронному форматі за посиланням.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.