дивись.info

У Мінсоцполітики назвали основні напрямки розвитку пенсійної системи

У Мінсоцполітики назвали основні напрямки розвитку пенсійної системи

У Міністерстві соціальної політики назвали 5 основних кроків для подальшого розвитку пенсійної системи.

Про це повідомляє пресслужба відомства із посиланням на засідання робочої групи з розвитку пенсійної системи, що відбулося 6 жовтня 2020 року у Міністерстві соціальної політики.

Як же планують розвивати систему пенсій в Україні:

  • питання прожиткового мінімуму. Міністр соцполітики Марина Лазебна зазначила, що в Україні цей показник використовується для будь-яких фіскальних визначень, проте не виконує основного завдання – не слугує стандартом соціального захисту громадян. Нині до величини прожиткового мінімуму «прив’язані» майже 180 норм, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання. Це вдвічі більше, ніж норм, які регулюють питання соціальних виплат, яких 79;
  • удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі, зокрема встановлення дати щорічної індексації пенсій, її поширення на окремі категорії пенсіонерів, яким пенсія не індексується, встановлення особливостей пенсійного забезпечення батьків дітей з орфанними захворюваннями та інше;
    запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково;
  • розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення.
    запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

За словами Марини Лазебної, щодо першого і другого питання Мінсоцполітики напрацювало чотири законопроекти, які системно вирішують проблеми, що накопичились, і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Щодо блоку питань з накопичувальної системи пенсійного забезпечення Марина Лазебна зазначила, що у Верховній Раді на розгляді перебуває проєкт Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» №2683 від 27.12.2019.

Мінсоцполітики повністю підтримує його ідею як основу для запровадження другого рівня та необхідність його прийняття до кінця року з урахуванням наданих пропозицій від Мінсоцполітики, які знизять корупційні ризики, ризики монополізації, підвищать захист пенсійних накопичень людей та забезпечать комплексний розвиток всіх трьох рівнів пенсійної системи України.

Нагадуємо, в Україні вже в 2021 році обіцяють запустити накопичувальні пенсії. В результаті при виході на заслужений відпочинок можна буде отримувати відразу дві виплати. При цьому, Прем’єр Денис Шмигаль заявляв, що через 15 років Україна не зможе гарантувати виплати майбутнім пенсіонерам.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.