50% штрафів за перевищення швидкості скерують до місцевих бюджетів, - законопроєкт

штраф

У Верховній Раді України пропонують передавати 50% від штрафів за перевищення швидкості в населених пунктах в дохід місцевих бюджетів.

У парламенті зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі в межах населених пунктів» (реєстраційний номер 4194).

Станом на зараз текст законопроєкту не доступний для ознайомлення.

Водночас одна з авторів законопроєкту Олександра Устінова повідомила у FACEBOOK, що ухвалення даного законопроєкту дозволить збирати штрафи за перевищення швидкості в населених пунктах в дохід місцевих бюджетів.

«Зараз (50%) штрафи за порушення швидкості, автоматично зафіксовані камерами, йдуть до спецфонду, який займається обслуговуванням системи фіксації штрафів (МВС та Національна поліція), а інша частина (50%) – до державного бюджету. Законопроєкт передбачає, щоб ті 50% від штрафу, які зараз перераховуються до державного бюджету – йшли в бюджет того населеного пункту, в якому було здійснено правопорушення», – наголошує Устінова.

Вона зазначає, що надходження від штрафів за перевищення швидкості, які будуть фіксуватися на трасах, поза межами населеного пункту – і далі надходитимуть до державного бюджету.

«Це матиме два позитивні ефекти: в короткостроковій перспективі збільшить надходження до місцевих бюджетів, в довгостроковій – зменшить випадки перевищення швидкості і підвищить безпеку руху, оскільки влада в регіонах буде зацікавлена у встановленні більшої кількості камер», – вважає Устінова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: