На аукціонах у Prozorro.Продажі виставлятимуть полотна українських художників

5f7da9ac3385b587558675
Фото: Prozorro.Продажі

Класичний український живопис та інші предмети мистецтва почнуть продавати через єдину державну електронну торгову систему Prozorro.Продажі.

Як повідомили у пресслужбі відомства, проєкт запускають Національна електронна біржа (НЕБ), яка займається онлайн-аукціонами, та Міжнародний фонд «Імперія мистецтв».

Генеральний директор фонду «Імперія Мистецтв» Юлія Коломієць переконана, що Прозорро.Продажі дозволять отримати справедливий дохід.

«Ми не просто так обрали електронні аукціони Prozorro.Продажі. Через цю систему уже реалізовано лотів на суму 30 млрд грн, а участь у торгах взяли понад 22 тисяч людей. Крім того, ми бачимо, що саме у цій системі є гарна конкуренція, яка відповідно впливає на ціну продажу», — зазначає вона.

«Нам приємно, що і вітчизняне мистецтво також обирає систему електронних аукціонів, яку розробили провідні українські ІТ-фахівці. Може, скоро і Sotheby's наздоженемо», — каже директор Прозорро.Продажі Олексій Соболев.

Отже, найперше торгуватимуть двома картинами. Йдеться про полотно «Хутір» Сергія Васильківського (1883 року) українського художника-пейзажиста кінця ХІХ початку ХХ століть. Один з головних творів майстра, що є частиною серії картин на тему лірико-епічних пейзажів України. Картина є одним з небагатьох збережених зразків творчої спадщини живописця.

Картина «Хутір», Васильківський С. І. Полотно, олія.
Джерело: тендерна документація Прозорро.Продажі

Очікувана вартість її становить понад 4 мільйони гривень.

Другий лот — «Дівчина в білому костюмі» Лазаря Воловика 1930 року.

Цей портрет написаний одним з типових представників Паризької школи Лазарем Воловиком (1902 — 1977 рр.), який народився у м. Кременчук Полтавської області. Працював разом з такими майстрами як Марк Шагал, Осип Цадкін, Хаїм Сутін в паризькому «Ля рюш».

Картина «Дівчина в білій сукні» 1930-ті роки, Воловик Лазар. Джерело: тендерна документація Прозорро.Продажі.

Власне, вартість цієї роботи оцінили в 847 тисяч 973 гривень.

Довідка

Національна електронна біржа працює на українському ринку електронних торгів з 2014 року і є його лідером. НЕБ надає комплексні послуги від підбору об'єкта, його вивчення та планування стратегії участі в аукціоні.

За період роботи НЕБ за допомогою системи Prozorro.Продажі реалізувала більше 2000 об'єктів загальною вартістю понад 3,2 млрд грн, з них 244 об'єктів малої приватизації вартістю 1,88 млрд грн або 47% від загального обсягу продажів таких об'єктів в цілому на ринку.

Серед останніх досягнень НЕБ продажу готелю «Дніпро» за рекордну суму 1,1 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: