дивись.info

Україна закликає посилити санкції проти Росії

Україна закликає посилити санкції проти Росії

Міністерство закордонних справ закликає міжнародну спільноту посилити санкційний тиск на Росію через окупацію та тортури в Криму.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

«Російська Федерація вкотре проігнорувала мандат ГА ООН та не надала доступ для Моніторингової Місії ООН з прав людини до тимчасово окупованого Кримського півострова.

Закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на триваючі порушення державою-окупантом норм міжнародного права на окупованих територіях України, зокрема шляхом посилення політико-дипломатичного і санкційного тиску».

Відтак, МЗС відреагувало на доповідь генсека ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна», яка оприлюднена 8 жовтня.

Відзначається, що ключовим елементом доповіді був заклик генсека ООН до Росії припинити порушення прав людини та дотримуватися зобов’язань міжнародного права та прав людини.

Йдеться про припинення тортур, незаконних арештів, свавільних затримань, насильницьких зникнень, забезпечення свободи висловлювання, мирних зібрань, скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу тощо.

Зокрема, Росія порушує міжнародне право, використовуючи під приводом «боротьби з екстремізмом та тероризмом» воєнні суди на території РФ для незаконного засудження громадян України.

Фіксуються випадки переміщення українців з окупованого Криму на територію Росії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.