дивись.info

У Львові помер поет та письменник Микола Петренко

У Львові помер поет та письменник Микола Петренко
Фото: ЛМР

Стало відомо, що сьогодні зранку на 94-му році життя відійшов у вічність український поет, драматург і публіцист Микола Петренко.

Громада міста Львова висловлює глибокі співчуття рідним, друзям та усім, хто знав відомого письменника, повідомляють у ЛМР.

«Уся новітня історія України у житті однієї людини — поета Миколи Петренка. Від Великого Голоду — до концтаборів, примусових робіт на шахтах Донбасу і на Камчатці, від виживання у цензурній клітці Радянської України — до небувалої популярності джазового хіта „Намалюй мені ніч“, від стограмової пайки хліба — до входження його віршів у шкільну програму Нової української школи. Був глибоким совісливим чоловіком, з гумором і великим талантом. Наприкінці жовтня 1942 року Миколу Петренка вивезли з Полтавщини на примусові роботи до Янівського концтабору у Львів. Тут, у нашому Львові, і завершився його шлях життя і любові. Світла пам’ять поету і людині», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Микола Петренко є автором понад 100 книг: поетичних збірок, прози, п’єс, публіцистики тощо. Він створив низку відомих пісень з Володимиром Івасюком, Ігорем Білозором, Миколою Колессою, Анатолієм Кос-Анатольським, Богданом Весоловським.

Був членом Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій, а 2011 року йому призначили державну стипендію як видатному діячу культури і мистецтва.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.