дивись.info

Кожен п’ятий українець жертвував гроші благодійникам – опитування

Кожен п’ятий українець жертвував гроші благодійникам – опитування
Фото ілюстративне

Понад 20% українців протягом останнього року переказували кошти благодійним організаціям.

Про це йдеться результатах загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, проведеного Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!»

«Кожен п’ятий українець (20,9%) переказував кошти благодійним або громадським організаціям протягом останнього року. Приблизно один з десяти (8,9%) скористався правом на податкову знижку за благодійні пожертви».

Українців спонукають підтримувати громадські організації чіткі цілі діяльності організації (37,6%), прозоре управління фінансами (30,4%) і відгуки людей, яким вони довіряють (30,1%).

Кожен третій (31,8%) серед тих, хто приєднався хоча б до однієї громадської ініціативи, зазначив, що це був позитивний досвід.

Загалом, українці переконані, що громадські ініціативи та організації повинні фінансувати заможні люди (62,7%) і бізнес (51,1%). Водночас 19,9% вважають, що громадяни також повинні бути залучені в цей процес.

Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Дослідження проходило в липні-серпні серед 2097 жителів України у віці від 18 років і старше, за винятком анексованого Криму та окупованих регіонів Донецької і Луганської областей.

Похибка вибірки становить 2,2% (без урахування дизайн-ефекту).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.