У Раді визнали роботу Кабміну щодо прожиткового мінімуму незадовільною

У Раді визнали роботу Кабміну щодо прожиткового мінімуму незадовільною
Фото ілюстративне / zarplata.alexyanovsky.com

Комітет ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів визнав незадовільною роботу Кабміну з виконання Рекомендацій парламентських слухань Про формування прожиткового мінімуму і пропонує заслухати прем’єра Дениса Шмигаля з цього питання на найближчій «Годині запитань до уряду» в парламенті.

Як повідомляє Finance.ua, народним обранцям не сподобалося те, що уряд не здійснив заходів щодо наближення в 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величини з урахуванням оновлення наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг (Рада ухвалила рекомендації слухань «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні» 19 травня).

По-друге, Кабмін не створив міжвідомчу робочу групу для розробки удосконалення методології визначення прожиткового мінімуму з урахуванням міжнародних стандартів і досвіду розвинених країн, з подальшим внесенням відповідного законопроєкту на розгляд Ради.

«Визнати роботу Кабміну незадовільною і звернутися до погоджувальної ради [керівників фракцій і груп], щойно він засідатиме, винести питання про формування прожиткового мінімуму на найближчу «Годину запитань до уряду», щоб нам про його формування доповів прем’єр», – сказала голова комітету Галина Третьякова. Її пропозицію підтримали.

Нагадаємо, що прожитковий мінімум з 1 січня 2021-го становитиме 2189 грн на місяць на одну особу – показник залишиться на рівні грудня 2020-го, коли збільшиться з 2118 грн.

Наступного року заплановано два підвищення: з 1 липня – до 2294 грн, а з 1 грудня – до 2393 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: