дивись.info

Поціновувачі фільмів жахів психологічно стійкіші під час пандемії

Поціновувачі фільмів жахів психологічно стійкіші під час пандемії

Дослідники з американських і данських університетів з’ясували, що шанувальники фільмів жахів відчувають менше психологічного стресу під час пандемії COVID-19.

Як ідеться в опублікованому у журналі Science дослідженні, науковці припустили, що люди, які мають патологічну цікавість до явищ, також виявилися стійкішими до подій пандемії. Для того, аби це перевірити, вони дослідили 322 американців у квітні й у травні — через місяць після оголошення COVID-19 пандемією.

Дослідження проводилося саме тоді через те, що це була рання стадія і залишалося багато непевності в тому, що відбувається. Добровольців питали, наскільки вони люблять фільми жахів, про пандемію і звичайні фільми, та просили відповісти, чи згодні вони з твердженнями, що «під час пандемії вони були більш пригніченими, ніж зазвичай» і тим, що «вони зможуть пережити ці складні часи».

Таким чином, науковці перевіряли, чи пов’язані минула і теперішня взаємодія з тематичними художніми творами, зокрема, фільмами жахів і картинами про пандемії, з психологічною стійкістю. Дослідники з’ясували, що фанати фільмів жахів проявили велику стійкість під час пандемії, а шанувальники фільмів про апокаліпсис, зомбі та інопланетні вторгнення проявили не лише стійкість, а й готовність до боротьби.

«Ці результати узгоджуються з гіпотезою про те, що знайомство зі страшними вигадками дозволяє аудиторії практикувати ефективні стратегії подолання труднощів, які можуть бути корисні в реальних ситуаціях», — підсумували дослідники.

Крім того, саме шанувальників фільмів жахів також найбільше зацікавили кінострічки про пандемії з початком розповсюдження COVID-19. Науковці додали, що моделювання є корисним, тому що воно може істотно знизити необізнаність людей щодо деяких явищ, особливо якщо ці явища небезпечні. Таким чином, буде витрачатися менше ресурсів для пояснення проблеми.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.