дивись.info

Місії МВФ в Україні не буде через рішення КСУ, – Зеленський

Місії МВФ в Україні не буде через рішення КСУ, – Зеленський

Україна отримала сигнали від МВФ та інших міжнародних партнерів щодо можливого скасування співпраці через рішення Конституційного Суду щодо визнання неконституційною статті Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування.

Про це презедент Володимир Зеленський сказав у етері програми «Свобода слова» на ICTV.

«Після їхнього ( Конституційного Суду. – ред.) рішення ми отримали багато сигналів від наших західних партнерів, ми отримали сигнал від Міжнародного валютного фонду – ніякої співпраці не може бути, ніякої місії ви можете не очікувати.

А я не хочу приховувати від нашого суспільства, про що йде мова – якщо не буде місії, то в нас буде дірка у бюджеті, про яку ми всі відверто можемо говорити, через світову кризу, кризу в українській економіці, кризу, пов’язану з COVID-19. Тому нам потрібна допомога наших партнерів», – сказав Зеленський.

Він додав, що аналогічні сигнали Україна отримала від Світового Банку, ЄБРР, від всіх послів «Великої сімки», які знаходяться в Україні.

Президент зауважив, що на його думку, Конституційний Суд хоче скасувати та демонтувати всю інфраструктуру антикорупційних органів нашої країни.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування.
Зокрема, ця стаття встановлює відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

28 жовтня НАЗК на виконання рішення Конституційного Суду України закрило доступ до Реєстру декларацій.

Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», яким пропонується визнати, що рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року є «нікчемним» (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Окрім того, передбачається, що повноваження складу КСУ, який діяв на момент прийняття ним цього рішення, припиняються з дня набрання чинності цим законом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.