дивись.info

Чи загрожує Україні втрата безвізу, – МЗС

Чи загрожує Україні втрата безвізу, – МЗС
Фото ілюстративне. Автор: MORS.IN.UA

Україні поки вдалося відвернути загрозу втрати безвізового режиму із Єврозоюзом після скандалу, який виник навколо Конституційного суду.

Про це в «Сніданку з 1+1» розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, після рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях держчиновників, Євросоюз був готовий розпочати процес призупинки безвізу.

«Минулого тижня Конституційний суд поставив нас на край прірви. Ми були на межі початку процесу, у результаті якого втратили би безвіз.

КС зруйнував констиуційну інфраструктуру, яка є однією умов безвізу. Безвіз зараз не хитається, завдяки тому, що були ухвалені рішення, які зупинили руйнацію системи декларування», – наголосив міністр.

Кулеба каже, що ситуацію врятувала швидка реакція керівництва держави.

Зокрема, йдеться про рішення уряду хоча б відновити доступ до електронних декларацій, запровадження яких в Україні також було однією з умов надання безвізу.

Українські міжнародні партнери були шоковані рішенням Конституційного суду, – зауважив голова МЗС.

«Я знаю реакцію європейських колег станом на середу (28 жовтня – Ред.), коли вони почитали рішення суду. Вони не очікували, що в принципі таке можливо. У них був шок. Коли в четвер увечері систему відновили, то вони видихнули з полегшенням», – розповів Дмитро Кулеба і додав, що тепер потрібні системні рішення у парламенті.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.