дивись.info

Рада хоче посилити покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Рада хоче посилити покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Верховна рада України планує посилити покарання за сексуальну експлуатацію дітей. Народні депутати прийняли за основу відповідний законопроект №3055. Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосували 286 депутатів Ради.

Відповідні зміни до законодавства розроблені з метою імплементації положень Ланцаротської конвенції.

Згідно з проектом, каратися буде пропозиція зустрічі, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем або технологій, зроблена повнолітнім особі молодше 16 років, з метою вчинення відносно неї будь-яких дій сексуального характеру або розпусних дій. Але за умови скоєння суттєвих дій, спрямованих на те, щоб така зустріч відбулася. За це загрожує позбавлення волі на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У законі прописано, що, якщо така зустріч відбулася – це буде каратися позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Крім того, вищевказані дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або щодо малолітньої особи, планують карати позбавленням волі на термін від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, в січні 2020 року глава держави Володимир Зеленський підписав закон про введення в Україні реєстру педофілів.

Нагадаємо, 3 жовтня 2019 року Рада відхилила раніше ветований президентом законопроект №6449 (№0977 в новому скликанні Ради, – ред.) про відповідальність за педофілію, який передбачає примусову хімічну кастрацію.

Так, 4 вересня Зеленський ветував законопроект №6449.

Відзначимо, 11 липня минулого року парламентарії попереднього скликання схвалили за основу і в цілому законопроект №6449 про відповідальність за педофілію. Вони також взяли за основу в першому читанні схожий за змістом законопроект №6607 про реєстр і хімічну кастрацію педофілів. Однак там була передбачена згода засудженого на хімкастрацію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.