дивись.info

«Коронавірусний пакет» для лікарень профінансували на 7,3 мільярда

«Коронавірусний пакет» для лікарень профінансували на 7,3 мільярда
Фото ілюстративне

Станом на сьогодні Національна служба здоров’я України профінансувала коронавірусний пакет для лікарень в обсязі 7,3 млрд грн.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає finance.ua.

«Що стосується фінансування боротьби з коронавірусом і джерел такого фінансування. Кошти на боротьбу з COVID-19 ідуть з трьох різних джерел. Безпосередньо з Фонду боротьби з коронавірусом та його наслідками, з Національної служби охорони здоров’я України, а також з місцевих бюджетів.

Верховна Рада та уряд ще у квітні збільшили бюджет НСЗУ на 16 млрд грн. Саме для фінансування боротьби з коронавірусом.

Станом на 5 листопада Національна служба здоров’я України профінансувала коронавірусний пакет для лікарень в обсязі 7,3 млрд грн. Зокрема 4,5 млрд грн – за пакетом стаціонарної допомоги пацієнтам, 2,5 млрд грн – за пакетом екстреної медичної допомоги пацієнтам, ще 251 млн грн – за пакетом медичної допомоги, яка надається мобільними медичними бригадами», – розповів Шмигаль.

Щодо фінансування потреб медицини безпосередньо з Фонду боротьби з коронавірусом та його наслідками він зазначив, що, зокрема, у сфері охорони здоров’я це 16,3 млрд грн.

«Безпосередньо профільному міністерству виділено 14,4 млрд грн, 6,5 млрд грн – для підвищення надбавок і доплат до заробітної плати медичним працівникам, які борються з коронавірусом, 4,7 млрд – для закупівлі обладнання в приймальні відділення опорних закладів охорони здоров’я, 2,7 млрд грн – на заходи із запобігання спалахів епідемії, 1,7 млрд грн – на будівництво, реконструкцію та ремонт приймальних відділень, 600 млн грн – на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я», – уточнив прем’єр-міністр.

Він зауважив, що використовуються різні джерела, аби оперативно фінансувати потреби лікарень, лабораторій та збільшувати виплати медикам.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.