• USD: 35.75
  • EUR: 37.80

Як знищити програму мікропроєктів? Та все дуже просто…

Як знищити програму мікропроєктів? Та все дуже просто…

Колонка голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина.

Львівська обласна державна адміністрація чомусь вирішила, що конкурс проєктів місцевих ініціатив «буде профінансовано не в повному обсязі», і що голови РДА, голови ОТГ, голови районних рад мають вишукати у місцевих бюджетах «додатковий фінансовий  ресурс».

Такі повідомлення підривають довіру до «програми мікропроєктів» як одного з найбільш успішного інструментів реалізації місцевих ініціатив, до речі, народжених не лише органами влади, а й громадськими об’єднаннями і середовищами небайдужих.

Нагадую, змінювати світ навколо, покращувати школу, садочок, клуб чи власну вулицю за формулою «кошти меценатів + частка місцевого бюджету + частка бюджету області» взялися понад 1143 команд (детальніше тут). Саме така кількість мікропроєктів була запланована на 2020 рік.

На порядку денному кожного органу сільської, селищної, міської ради, райради і недобитої реформою райдержадміністрації – «процес підчищання хвостів!» Когось вже не обрали, і ось-ось інший голова заступить на варту.  Ще  десь – місцева рада чи її орган буде ліквідований у зв’язку з об’єднанням у нову громаду. Працівники фактично ліквідованих РДА шукають нове місце роботи.

То ж постає питання не лише про те, хто і як знайде «додатковий фінансовий ресурс»? Після таких листів (лист1, лист2) просто з’являється запитання: а навіщо це робити вже колишньому голові міста X чи майже колишньому начальнику райвідділу освіти району N?

То ж на виході – просто ніхто не займатиметься пошуком «додаткового фінансового ресурсу», який давно «з’їв Covіd» і аналогічні вимоги викладені в аналогічних попередніх листах.

Тепер мовою цифр

Загальний фінансовий ресурс обласного бюджету на 1143 проєкти – 139,6 млн грн.

Місцеві бюджети (районні, міські, сільські та селищні) до цих проєктів зобов’язувалися додати – 89,3 млн грн.

Небюджетні кошти (спонсорські, громадські та нефінансові внески) – 77,9 млн грн..

Тепер стан виконання на 09.11.2020 р.

Фінансовий  ресурс, скерований з обласного бюджету - 65,8 млн грн.

Усього за рахунок залучених громадами коштів уже профінансовано 124,1 млн грн, зокрема:

Фінансовий ресурс, скерований з місцевих бюджетів  –  68,5 млн грн.

Небюджетні кошти – 55,6 млн грн..

За рішенням конкурсної ради було рекомендовано не проводити співфінансування з обласного бюджету 158 проектів, котрі не уклали угоди з підрядними організаціями станом на 1 вересня 2020 року на суму 18,6 млн. грн.

При подальшому аналізі – «відпало» ще 35 мікропроєктів, котрі не змогли підтвердити початок робіт. Відтак ще мінус 4,3 млн грн.

У підсумку – за рішенням Конкурсної ради рекомендовано не фінансувати проєкти на суму 23,5 млн грн..

Таким чином на сьогодні в області має бути реалізовано 950 проєктів-переможців (1143-158-35), на які з обласного бюджету має бути скеровано 116,1 млн грн..

Львівська обласна державна адміністрація, точніше головний розпорядник коштів за програмою, профінансував з 116,1 млн грн. усього 65,8 млн грн. або 56,7%.

Далі у хід пішли листи.

Прохання до Львівської ОДА: виконуйте програму у повному обсязі. Тобто не листи шліть, а невідкладно профінансуйте залишок коштів у сумі 50,3 млн грн на завершення робіт на 950 проєктах місцевих ініціатив.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: