Чи потрібно робити повторний ПЛР-тест на коронавірус

корона те6л

Згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я для того, щоб вважати людину такою, що одужала від коронавірусу, не потрібно робити повторне лабораторне обстеження.

Згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, для того, щоб вважати людину такою, що одужала від коронавірусу, не потрібно робити повторне лабораторне обстеження.

Про це під час брифінгу розповіла гендиректорка Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

«Як тільки ми почали працювати з коронавірусом, для того, щоб визнати людину такою, яка одужала від захворювання, потрібно було два рази робити повторне обстеження, яке показувало, що людина не виділяє інфекції. Потім перейшли на один ПЛР тест з мінусовим результатом.

Сьогодні ж говорять про те, що цього робити не варто взагалі. Не тому, що Міністерство економить на нашому з вами здоров’ї, а тому що наука йде вперед», - розповіла Наталія Іванченко.

За її словами, тепер пацієнта вважають здоровим, якщо пройшло 14-ть днів від початку хвороби і якщо упродовж останніх трьох днів цього терміну людина немає клінічних ознак захворювання.

«Дослідження показують, що через 14-ть днів від початку хвороби, навіть якщо людина одержує позитивний результат ПЛР тесту, це означає, що тестсистема зловила «уламки» РНК коронавірусу, які виявляються, але доза інфікування є такою, що людина не становить небезпеки для навколишніх»,-  пояснила Наталія Іванченко.

Повторні дослідження методом ПЛР будуть проводити лише тим людям, яких потрібно перевести в нековідний стаціонар, або ж у клінічно важкому випадку.

«Не створюйте ажіотажу, не штурмуйте сімейних лікарів. Є доведені критерії одужання ВООЗ і на них ми на сьогодні опираємось. Респіратор або маска, соціальна дистанція 1,5 метри й чисті руки – це ті чинники, які зможуть зберегти наше здоров’я,  здоров’я наших дітей та навколишніх»,-  закликала керівниця лабораторного центру.

Вона розповіла, що за минулу добу інфекцію методом ПЛР підтвердили у 465 мешканців області.

«Дуже багато людей навколо нас є інфікованими. Частина з них про це не знає, оскільки вірус виділяється ще за 2 доби до появи перших клінічних симптомів але такі люди уже поширює вірус.

Велике прохання до всіх мешканців Львівщини: якщо у вас піднялася температура, виник кашель, надзвичайно сильна загальна слабкість, відчуття важкості в грудях - не йдіть на роботу, не сідайте в маршрутку, не спілкуйтеся зі знайомими, друзями. Адже ви в чей час можете виділяти вірус і становити небезпеку для навколишніх»,-  наголосила Наталія Іванченко.

За її словами, багато людей пов’язують таку симптоматику із застудою, переохолодженням чи іншими захворюваннями, проте насправді вже можуть бути активними носіями.

«В період пандемії всі ці симптоми в першу чергу розцінюються, як можливе інфікування коронавірусом. Тому не наражайте на небезпеку навколишніх»,-  закликала Наталія Іванченко.

Від початку пандемії на Львівщині у 36 тисяч осіб діагностували коронавірусну хворобу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: