дивись.info

Громадськість вимагає від української влади припинити економічну співпрацю з Білоруссю

Громадськість вимагає від української влади припинити економічну співпрацю з Білоруссю
Фото: Радіо Свобода. Білорусь

Ввечері, 11 листопада 2020 року, білоруські силовики цинічно вбили тридцятиоднорічного мінчанина Романа Бондаренка у дворі будинку, де він мешкав.

Про це повідомляють у Центрі прав людини ZMINA.

«Беззбройну молоду людину вбили лише за його політичну позицію. Так само, як у попередні місяці вбили ще сімох протестувальників», – сказано в повідомленні.

Там зазначають, що загалом за 97 днів протесту проти фальсифікації результатів президентських виборів жертвами репресій стали понад 20 тисяч людей: їх жорстоко били під час розгону протестних акцій, їх калічили кулями та гранатами, їх викрадали, жорстоко катували, утримували в нелюдських умовах, декого навіть ґвалтували.

Проти сотень незгодних сфабриковані кримінальні справи, сотні протестувальників уже були змушені залишити територію Білорусі через тиск і переслідування.

Представники громадянського суспільства вважають, що продовження економічної співпраці з державними підприємствами Республіки Білорусь (що фактично належать Олександру Лукашенку, який узурпував владу в країні), співпраця з комерційними підприємствами, афілійованими з Лукашенком і його близьким оточенням, — є прямим фінансуванням антидемократичних й антилюдяних дій цього режиму.

«Ми закликаємо Президента України, уряд та Верховну Раду України публічно засудити подібні дії режиму Олександра Лукашенка та відмовитися від будь-яких форм економічної співпраці з державними підприємствами Республіки Білорусь, прийнявши відповідні нормативно-правові акти», – йдеться у зверненні.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.