дивись.info

На Львівщині відкрили меморіальні барельєфи Василю Вишиваному

На Львівщині відкрили меморіальні барельєфи Василю Вишиваному

У неділю, у Золочеві, урочисто відкрили два меморіальні барельєфи Василю Вишиваному. Скульптурні композиції розмістили на будівлі Навчального центру Національної гвардії України.

Про це повідомляють у пресслужбі ЛОДА.

Меморіальний барельєф містить портрет визначного діяча, друга його частина описує звання, а також приналежність Василя Вишиваного до міста. Барельєф розробила творча група викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Василь Вишиваний – визначний український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь династії Габсбурґів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців.

Цьогоріч виповнюється 125-та річниця від дня народження великого українця, та 105-а річниця прибуття його на військову службу у місто Золочів у 13-й полк уланів. Саме тут, на теренах Львівщини,  українські вояки, з якими він на рівних відстоював незалежність нашої держави під час Першої світової війни, Вільгельму Габсбурґу, таким було ім’я полковника Легіону УСС при народженні, дали ім’я Василь Вишиваний.

З ініціативи громадськості та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради 2020 рік проголосили роком Василя Вишиваного.

Під час урочистих заходів, за активну участь у створенні меморіальних барельєфів присвячених 125-річчю від дня народження Вільгельма фон Габсбурга (Василя Вишиваного), Почесною грамотою голови облдержадміністрації відзначили керівника Львівського фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Ольгу Коцовську, викладача-методиста, голову циклової комісії скульптури коледжу Ярослава Юзьківа, викладача-скульптора коледжу Ярослава Процька та скульпторку Олександру Самкову.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.