• USD: 40.60
  • EUR: 40.00

Актуальні теми:

Підтримати

Львівщина витратила на «коронавірусні» закупівлі понад 600 мільйонів гривень бюджетних коштів

Львівщина витратила на «коронавірусні» закупівлі понад 600 мільйонів гривень бюджетних коштів
Фото: ЛОДА

На закупівлі для боротьби з коронавірусом медичні заклади та бюджетні установи витратили понад 630 млн.грн.

На закупівлі для боротьби з коронавірусом медичні заклади та бюджетні установи витратили понад 630 мільйонів гривень.

Про це під час онлайн-брифінгу розповів виконавач директора ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Згідно з даними «Антикорупційного штабу», з цієї суми 353 млн.грн – кошти обласного бюджету, 184 млн.грн – бюджету Львова і 93 млн.грн – регіональних підрозділів органів державної влади.

«Найбільше коштів було втрачено у квітні та жовтні. У квітні пандемія тільки розпочиналася, а тепер ми бачимо зростання кількості хворих, тому медзаклади почали активно витрачати кошти», – пояснив Сергій Миткалик.

За інформацією «Антикорупційного штабу», найбільші закупівлі, здійснені на Львівщині, бути такими: Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 36 млн. грн за  16 реанімобілів; ДП «Львіввугілля» – 15 млн.грн за понад 400 тис. масок та фільтрів; Центр легеневого здоров’я – 12 млн.грн за кисневі маски, трубки та фільтри; Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги – 10 млн. грн за приліжкові монітори пацієнта; ця ж лікарня – 8 млн.грн за 5 апаратів ШВЛ.

Найбільше закупівель проводили: Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги – 91 млн.грн; Центр легеневого здоров’я – 63 млн.грн; Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф  - 59 млн. грн; Львівська обласна інфекційна лікарня – 39 млн.грн; Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих – 36 млн.грн.

«Ми не спостерігаємо на Львівщині великих порушень антимонопольного законодавства. Найбільший підрядник виграв лише 7,7% усіх тендерів, а 75% вигравали інші компанії», – розповів Сергій Миткалик.

Він також презентував карту коронавірусних закупівель.

«Ми вирішили це зробити, бо зрозуміли, що мешканці не знають, що купують лікарні, і щоб контролювати використання бюджетних коштів, які були виділені на боротьбу з пандемією. Тепер кожен охочий може зайти на цю карту і перевірити, що закуповувала ваша лікарня, або якщо є  підозра про певні корупційні речі у лікарні – написати нам. На цій карті можна знайти інформацію по вашій лікарні за адресою, побачити інформацію загалом по регіону – які заклади купували за спрощеною системою, також можна відфільтрувати інформацію за постачальниками, перевірити інформацію про товар та залишити скаргу. Карта оновлюється в режимі реального часу», – розповів Сергій Миткалик.

«За допомогою карти нам вдалося повернути до бюджету понад 1,4 млн грн, зокрема успішні кейси є на Сумщині, де закуповували апарати ШВЛ по 647 тис. грн, а потім нам вдалося напряму зв’язатися з виробником і з'ясувати, що в такій комплектації вони коштують близько 600 тис. грн. Після наших звернень до замовників та контролюючих органів ціна буда знижена до 633 тис., і, на наш погляд, вона все одно є завищеною. Ми далі продовжуємо цю ситуацію контролювати. Або ж є багато випадків коли закуповується товар не передбачений постановою Кабміну. Загалом ми отримали вже близько 50 скарг», – розповів Сергій Миткалик.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: