• USD: 41.20
  • EUR: 40.00

Актуальні теми:

Підтримати

У День Гідності і Свободи на Львівщині пропонують відвідати повстанські криївки

У День Гідності і Свободи на Львівщині пропонують відвідати повстанські криївки
Фото: ЛОДА

Західна Україна багата на патріотичну історію, значна частина якої творилась у підпіллі. Криївки стали символом українського визвольного руху.

Найближчими вихідними управління туризму і курортів Львівської ОДА запрошує у денну мандрівку місцями, де гартувалася наша сила духу, повідомляють у ЛОДА.

На Круковій горі у Брюховичах є точна копія упівського сховку, який енкаведисти знищили у 1946 році. Тоді бій тривав кілька днів. Троє бійців УПА прийняли вірну смерть, щоб врятувати побратимів. Оновлену криївку відбудовували майже півроку, за згадками місцевих жителів.

У лісі поблизу Басівки теж була криївка, в якій до 1955 року існувала підпільна друкарня, поки НКВС її не закидали гранатами. Не так давно криївку було відновлено як музей – за описами жінки на псевдо "Андрійка", вона була однією з двох, кого енкаведистам вдалося впіймати і дожила до часів Незалежності України. За її описом, криївку УПА на своїй території мешканці Басівки на Пустомитівщині відновили.

Нещодавно її відвідав заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод: «Раджу побувати тут, бо атмосферно і дуже цікаво. Саме таким - живим і емоційним - має бути вивчення історії. Думаю, саме сюди, а також до Зашкова, до Білогорщі, варто завітати школярам та сім’ям, саме сюди варто привозити групи туристів з різних регіонів України. Наша країна має таку дивовижну історію, що кожен туристичний напрям та об'єкт, буквально, дихає нею. І надихає».

Насправді, вибір великий, було б тільки бажання їхати.

У лісі, поблизу села Великополе Яворівського району теж відновили криївку УПА. Вона діяла до 1950 року, коли під час бою у ній загинули шестеро її оборонців.

У Волосянці, поряд із "Мохначем" теж є власна криївка – музей УПА, де зібрані предмети побуту, мапи, документальні свідоцтва і взагалі все, що має відношення до українського визвольного руху.

В історико-краєзнавчому музеї «Сколівщина» представлена стилізована повстанська криївка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: