• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

З початку року державний борг України зріс на 17%

З початку року державний борг України зріс на 17%

За період січень-вересень 2020 року державний борг України збільшився на 347 мільярдів гривень або 17%, – до 2,3 трильйона гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

За період січень-вересень 2020 року державний борг України збільшився на 347 мільярдів гривень або 17%, – до 2,3 трильйона гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Рахункової палати Валерій Пацкан, - пише Прямий.

«Державний борг за 9 місяців 2020 року збільшився на 347 млрд грн, або 17%, – до 2,3 трлн грн. Здебільшого – через девальвацію гривні. Тільки на обслуговування боргу було спрямовано кожну восьму гривню доходів держбюджету»,- йдеться  в дописі.

Він зауважив, що у січні-вересні доходи бюджету становили 75,6% плану на рік. Це високий рівень виконання, зумовлений насамперед зменшенням у квітні обсягу доходів на 117 млрд грн.

«Водночас, ситуація з видатками не така оптимістична. Так, у січні-вересні видатки загального фонду на 93 млрд грн, або 11%, менші плану на звітний період. Лише один приклад – внаслідок прорахунків при підготовці рішень про виділення коштів із Фонду COVID-19, тривалого затвердження паспортів окремих бюджетних програм, не завершення процедур закупівель не використано 24,8 млрд грн за 20-ма з 25-ти бюджетних програм»,- підкреслив Пацкан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: