Ще одна лікарня у Львові почне приймати хворих на коронавірус

Ще одна лікарня у Львові почне приймати хворих на коронавірус
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

До лікування хворих на коронавірус найближчим часом буде залучено  лікарню Львівської залізниці.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Проблем у наданні медичної допомоги особам, які потребують госпіталізації із ковідом, наразі нема. Однак ми внесли пропозиції щодо розширення госпітальної бази. Ці пропозиції погоджені і розглянуті міністром. Відтак, до лікування хворих залучать іще Львівську клінічну лікарню на залізничному транспорті. Окрім того, Фтизіопульмонологічний центр можна розгорнути до 500 ліжок», - заявив Іван Собко.

За його словами, триває також робота із розширення кисневої мережі.

«Системно працюємо над тим, аби мати резерви у випадку потреби. Уже понад 64% ліжок оснащені киснем. Також виділили з обласного бюджету 1 млн грн Фтизіопульмонологічному центру на придбання додаткових концентраторів», - розповів Іван Собко.

За його словами, якщо буде стрімкий ріст захворювання, то до надання допомоги будуть залучені лікарі інших спеціальностей.

Також, у разі погіршення епідситуації певні медичні заклади будуть повністю переводити на ковідний профіль. Серед таких установ – 8-ма лікарня та госпіталь у Винниках.

Як додав завідувач відділення обласної інфекційної лікарні Володимир Кальчук, реальна кількість інфікованих може бути вдвічі більшою від офіційно виявлених.

«Мусимо дотримуватись епідзаходів і ставитись до них відповідально. Ковід не вічний, і ми мусимо його подолати. Вірус зникне. Вибухоподібний ріст захворювання пов'язаний з тим, що реально хворих людей значно більше, ніж показує ПЛР-тестування. Це закономірності епідеміологічного процесу. За останню добу майже кожен другий з тестованих – є позитивним. На обстеження скеровують людей, які мають клінічні прояви, або мають певні показання для проходження тесту. Однак треба розуміти, що не всі інфіковані проходять тести. Тому цю кількість виявлених, можна множити на два», - розповів  Володимир Кальчук.

Крім цього, за його словами навіть з тих, хто обстежився, якийсь відсоток теж є псевдопозитивним, відтак можна стверджувати, що кількість реально інфікованих значно вища.

Натомість Іван Собко, розповів, що заповненість ліжок на Львівщині у стаціонарах пацієнтами із коронавірусом становить 52%.

«Якщо динаміка зберігатиметься, система охорони здоров’я відчуватиме певні труднощі.  Тому не виключений варіант повного локдауну. Однак при повному локдауні потрібно розробити чіткі механізми як не «поховати» економіку», - заявив Іван Собко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: