дивись.info

Ситуацію у Жовківській лікарні, де загинули пацієнти дослідить спеціальна комісія

Ситуацію у Жовківській лікарні, де загинули пацієнти дослідить спеціальна комісія
Фото ілюстративне. З відкритих джерел.

Голова облдержадміністрації Максим Козицький доручив створити на обласному рівні комісію, що з’ясує усі обставини ситуації у Жовківській центральній районній лікарні.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Зараз комісія у складі керівника анестезіологічного відділення Центру легеневого здоров’я, завідувача реанімаційного відділення 8-ої лікарні, керівника відділу технічного нагляду департаменту під головуванням заступника директора департаменту охорони здоров’я працює на місці та збирає пояснення персоналу, що у день події працював у лікарні», – розповів Іван Собко.

Він нагадав, що у Жовківській районній лікарні у п’ятницю між 17:00 і 18:00 внаслідок знеструмлення хірургічного корпусу двоє пацієнтів, хворих на Covid-19, померли.

«Чи сталось це через знеструмлення з’ясує комісія. За результатами роботи комісії, ми будемо ухвалювати управлінські рішення. За надання медичної допомоги та за безпеку пацієнта повністю несе відповідальність адміністрація закладу. Згідно зі статутом, головний лікар призначається сесією районної ради», – пояснив Іван Собко.

За його словами, при виникненні неконтрольованої ситуації, керівництво лікарні мало повідомити про це відповідні служби.

«Випадок справді безпрецедентний. Якщо трапляються якісь ситуації локального рівня, кожен керівник установи знає, що він має усунути ці проблеми, заручитись підтримкою інших служб – МНС, РЕМ, або, якщо не дає собі ради, повідомити департамент охорони здоров’я, керівника робіт із ліквідації, заступника, голову районної адміністрації, голову райради. Бодай когось, хто міг би втрутитись в ситуацію. На жаль, ніхто нікому не повідомив про те, що о 13:00 відбулось перший раз знеструмлення», – заявив Іван Собко.

За висновком комісії будуть скеровані подання на власника закладу, тобто на Жовківську районну раду.

«Всі лікарні будуть перевірятись. Буде створена комісія, яка перевірить стан кисневого забезпечення та енергоживлення. Ковідні лікарні часто оснащуються кисневими генераторами. Відповідно одномоментне увімкнення кисневих генераторів створює навантаження на мережу, що може призвести до поламок у електромережі. Департамент здійснюватиме перехресні перевірки закладів. Окрім того, спільна комісія із енергетиками перевірить стан енергомережі у лікарнях», – розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.