дивись.info

Львівські медики врятували 3-річну дитину, яка вдихнула заглушку до холодильника

Львівські медики врятували 3-річну дитину, яка вдихнула заглушку до холодильника

Діставали пластмасову заглушку до холодильника торакальний хірург Олександр Колодій і анестезіолог Зоряна Давиденко.

Трирічна дівчинка з Борислава вдихнула пластмасову заглушку до холодильника. Щоб її дістати з бронха, торакальному хірургу «Охматдиту» знадобилася година, – повідомляють у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит».

Дитина вдихнула заглушку ще о восьмій годині ранку. Коли вона почала кашляти, батьки здогадалися, що це саме заглушка, бо її не виявилося в холодильнику. Дитині не змогли допомогти ні в Бориславі, ні Дрогобичі. Черговий лікар медицини катастроф у Львові терміново зателефонував дитячому торакальному хірургу «Охматдиту» Олександру Колодію.

Тієї ж ночі лікарі виконали бронхоскопію під загальним наркозом.

«У місцевій лікарні дитині зробили рентген-знімок, але на ньому не було видно пластмасової заглушки. Дитина покашлювала, в бронхах прослуховувася свист. Ми запідозрили стороннє тіло. Під час бронхоскопії під загальним наркозом ми побачили, що пластмасова заглушка заблокувала вхід у праву легеню і застряла на межі правого головного бронха. Права легеня була частково заблокована. Заглушка – прозора, на тлі слизової вона виглядає рожевою, як і слизова бронха. Сторонній предмет постійно зісковзував, застрягав у трахеї. Нам доводилося весь час дитину переінтубовувати. Але ми його дістали! Усе втручання зайняло близько години», – розповів торакальний хірург Олександр Колодій.

Маленька пацієнтка вже поїхала додому.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.