дивись.info

Правильна постава: як можна своєчасно розпізнати та вилікувати сколіоз

Правильна постава: як можна своєчасно розпізнати та вилікувати сколіоз

Не таємниця, що сколіоз частіше виникає у дітей та підлітків. На початкових стадіях проблема не завдає великого дискомфорту дитині та хвилювання батькам.

Проте, несвоєчасне виявлення викривлення хребта здатне повністю «загубити» повноцінне життя в дорослому віці. При сколіозі четвертого ступеня виникають зміщення внутрішніх органів та серйозні хвороби. Більш детально про ознаки сколіозу та причини можна дізнатися на сторінці Інституту вертебрології та реабілітації https://ivr.ua/ua/skolioz

Сколіотична постава: перевіряємо своїх дітей

Сколіоз — це деформація хребта в трьох площинах, при якій спостерігається деяке скручення (ротація) хребців. При першому ступені деформація, тобто викривлення вбік, досягає 10 градусів. При другому — від 10 до 25 градусів. При сколіозі третього ступеня цей інтервал сягає від 25 до 50 градусів. Проте все починається з незначного порушення постави. Як говорять лікарі клініки ІVR, навіть на початкових етапах батьки самостійно можуть запідозрити характерні симптоми порушення постави.

Це можна зробити за допомогою звичайної шерстяної нитки. Процедура така:

Нитку розташувати по краях плечей та натягнути — лінія від краю до краю має зберігатися рівною;

край нитки розташувати в ямку внизу шиї та вільно звісити, перевірити лінію вздовж грудної клітини та на животі;

повторити дію зі спини, розташувавши край нитки внизу голови та вільно звісивши вздовж хребта.

Перевірити рівень лопаток та їхнього випинання.

Притулити дитину до рівної стіни та перевірити лордоз: якщо він надмірний у шийній або поперековій зоні, це можуть бути прояви гіперлордозу. Якщо в результаті такого простого огляду виявлені порушення, варто одразу звернутися до лікаря.

Лікування сколіозу: сучасні ефективні методи
Чим раніше виявлена сколіотична постава, тим більший шанс зупинити прогресування та виправити вже наявні порушення. Лікування сколіозу ділиться на два типи:

консервативне;
операція.

У дітей із незавершеним кістковим зростанням використовуються, як правило, лише консервативні засоби. До них належать: лікувальна фізкультура, масаж та мануальна терапія, фізіотерапевтичні процедури, іноді носіння корсета. В ІVR сюди також входять високоефективні заняття на медичних тренажерах David та методика «шрот-терапія». В комплексі всі ці методи допомагають зупинити прогресування, зміцнити м’язовий корсет та навіть повністю прибрати косметичний дефект. Вони застосовуються також у дорослих пацієнтів.

Лише при явній деформації третього та четвертого ступеня або порушенні роботи внутрішніх органів призначається хірургічне втручання. Звернутися до лікаря-вертебролога можна в трьох відділеннях клініки в Україні: у Києві, Львові, Івано-Франківську. І пам’ятайте, що найкращий метод лікування — це профілактика.

*реклама

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.