В Україні щонайменше на 30% подорожчає комуналка

платіжки
Фото ілюстративне, взяте з відкритих джерел

У 2021-му році в Україні подорожчає вартість комунальних послуг на 20-30%. А загальна цифра в платіжці збільшиться на 300-700 грн, в залежності від сезону.

Про це повідомив представник Союзу споживачів комунальних послуг, радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва Олег Попенко в Facebook.

«У 2021 році наша платіжка в опалювальний сезон подорожчає на 500-700 грн, або на 30% за місяць. У неопалювальний – на 200-300 грн, що дорівнює зростанню в 20%», – зазначив фахівець.

За його словами, зростання тарифів на газ вже відбулося, а транспортування подорожчало на 100%. Крім того, в січні майже всі водоканали піднімуть на 20% вартість своїх послуг з водопостачання та водовідведення. Це буде п’ятий або шостий підйом ціни за останні п’ять років.

«Також нас чекає підняття ціни на електроенергію. Але не для тих, хто платить 1,68, а для тих, хто економить. Так, ось в Україні зробили так, що всі, хто економить електроенергію, всі, хто намагається заплатити ось ці 100 кВт, тепер буде платити більше. Зараз, виходить, немає сенсу економити, тому що потрібно буде всім платити 1,68 грн», – розповів Попенко.

До того ж він зазначив, що це призведе до зростання цін на інші ЖКП. В першу чергу подорожчання торкнеться керуючих компаній, які обслуговують житловий фонд. Зокрема, відбудеться збільшення вартості гарячої води. Також очікується зростання цін на теплопостачання і не тільки за рахунок подорожчання газу, а й за рахунок збільшення вартості на водопостачання.

«До речі, за вивезення сміття тарифи не прив’язані до основних послуг, але при цьому вартість вивезення сміття у 2021 році теж зросте. Тому що на сьогодні вона навіть не покриває елементарну рентабельність. Закликаю, не витрачайте гроші на новорічні подарунки, тому що ви будете дуже здивовані», – підсумував радник заступника голови КМДА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: