В Україні понад 180 тисяч жінок отримали безкоштовну допомогу при пологах, - НСЗУ

В Україні понад 180 тисяч 202 пацієнтки отримали безкоштовну допомогу при пологах за Програмою медичних гарантій у період з квітня по листопад нинішнього року.
Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров'я України.
«На сьогодні НСЗУ виплатила понад 1,3 млрд грн закладам, які мають контракт на пріоритетну послугу - надання медичної допомоги при пологах. Таких закладів - 398, з них, 70 – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. Найбільше коштів отримали: Київський пологовий будинок №5 - 31,7 млн грн, перинатальний центр Києва - понад 30 млн грн та Львівський обласний перинатальний центр - понад 28 млн грн», - йдеться у повідомленні.
До безоплатного пакета допомоги при пологах включено:
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого,
- медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою, при ускладнених пологах та кесаревому розтині,
- зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію,
- стабілізацію стану дитини після народження,
- вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ централізовано та харчування під час перебування у стаціонарі.
Породілля має право отримати повний обсяг послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. Але поліпшений сервіс - палата підвищеного комфорту, поліпшене харчування, додаткові послуги за бажанням тощо, належать до платних послуг.
Також до безоплатного пакета допомоги при пологах входять сервіс єМалятко. Це - електронний документ, який містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження. Медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. Він замінив паперову довідку форми 103/о. Але ті пологові будинки, у яких поки що немає технічної можливості, можуть видавати форму 103/о.
У наступному році НСЗУ пропонує залишити медичну допомогу при пологах пріоритетним напрямком. У Програмі медичних гарантій на 2021 до пакету послуг «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» та «Медична допомога при пологах» пропонується ввести, зокрема, додаткові діагностичні дослідження, включення до пренатального консиліуму генетика, профільних фахівців та інше.
Коментарі