В Україні понад 180 тисяч жінок отримали безкоштовну допомогу при пологах, - НСЗУ

пологи
Фото ілюстративне. З відкритих джерел

В Україні понад 180 тисяч 202 пацієнтки отримали безкоштовну допомогу при пологах за Програмою медичних гарантій у період з квітня по листопад нинішнього року.

Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров'я України.

«На сьогодні НСЗУ виплатила понад 1,3 млрд грн закладам, які мають контракт на пріоритетну послугу - надання медичної допомоги при пологах. Таких закладів - 398, з них, 70 – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. Найбільше коштів отримали: Київський пологовий будинок №5 - 31,7 млн грн, перинатальний центр Києва - понад 30 млн грн та Львівський обласний перинатальний центр - понад 28 млн грн», - йдеться у повідомленні.

До безоплатного пакета допомоги при пологах включено:

  • моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого,
  • медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою, при ускладнених пологах та кесаревому розтині,
  • зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію,
  • стабілізацію стану дитини після народження,
  • вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ централізовано та харчування під час перебування у стаціонарі.

Породілля має право отримати повний обсяг послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. Але поліпшений сервіс - палата підвищеного комфорту, поліпшене харчування, додаткові послуги за бажанням тощо, належать до платних послуг.

Також до безоплатного пакета допомоги при пологах входять сервіс єМалятко. Це - електронний документ, який містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження. Медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. Він замінив паперову довідку форми 103/о. Але ті пологові будинки, у яких поки що немає технічної можливості, можуть видавати форму 103/о.

У наступному році НСЗУ пропонує залишити медичну допомогу при пологах пріоритетним напрямком. У Програмі медичних гарантій на 2021 до пакету послуг «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» та «Медична допомога при пологах» пропонується ввести, зокрема, додаткові діагностичні дослідження, включення до пренатального консиліуму генетика, профільних фахівців та інше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: