дивись.info

Австрія посилює обмеження на в’їзд

Австрія посилює обмеження на в’їзд
Фото ілюстративне. З відкритих джерел.

З 19 грудня нинішнього року в Австрії починає діяти вимога про обов’язковий домашній карантин для всіх, хто в’їжджатиме у республіку із країн з високим рівнем поширення коронавірусу.

Таке рішення ухвалило Міністерство охорони здоров’я країни у вівторок, 15 грудня.

Згідно з ними, в’їхати в Австрію без обмежень з 19 грудня можна лише з таких країн: Австралія, Фінляндія, Ірландія, Ісландія, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, Південна Корея, Уругвай та Ватикан.

Щодо інших країн,зокрема — й України, то при в’їзді з них в Австрію потрібно буде відправлятися на обов’язковий 10-денний карантин. При цьому наявність негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 не звільнятиме від необхідності перебування на карантині, як це було раніше.

Згідно з новими правилами, лише після п’ятого дня перебування на карантині можна буде за свої кошти пройти тест на коронавірус – тепер вже не лише ПЛР-тест, а й швидкий (та дешевший) тест на антиген. У випадку негативного результату домашній карантин достроково скасовується.

Виїхати з Австрії до закінчення домашнього карантину можна буде, але має бути забезпечено «максимальну мінімізацію ризику зараження».

Ті, хто прибуватиме до Австрії після 19 грудня, підписуватимуть відповідний формуляр про карантин, який рекомендується завчасно роздрукувати (з сайту МОЗ) та заповнити.

Уникнути обов’язкового карантину, за умови наявності проведеного в останні 72 години негативного результату ПЛР-тесту або тесту на антиген, дозволяється наступним категоріям:

  • співробітникам гуманітарних організацій,
  • медичному супровідному персоналу,
    дипломатам з карткою легітимації,
  • тим, хто прибуває за викликом в суд або ж з робочими цілями (наприклад, для цілодобового догляду за літніми людьми).

Ці люди також можуть пройти тест на коронавірус вже після прибуття до Австрії, однак в очікуванні результату слід буде знаходитися на карантині.

Читайте також: Коронавірус у світі: Туреччина вже на шостому місці за поширенням COVID-19

Обмеження також не стосуються осіб, які в’їжджають в Австрію в інтересах республіки; транзитних пасажирів; осіб, що в’їжджають та виїжджають в країну в рамках маятникової міграції (щонайменше раз на місяць) у професійних чи сімейних цілях; для невідкладного медичного лікування та у разі таких непередбачуваних і невідкладних обставин, як тяжка хвороба родича, смерть, похорони, народження тощо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.