Уляна Супрун зробила підбірку препаратів, які варто викинути з аптечки

ліки2
Фото ілюстративне. З відкритих джерел

Екс очільниця МОЗ Уляна Супрун зробила підбірку медикаментів, які варто викину з аптечки. Вона каже, що пори те, що в країні відбувається декомунізація на вулиці, залишки «совєччини» продовжують існувати в житті українців, зокрема в домашній аптечці.

Екс очільниця МОЗ Уляна Супрун зробила підбірку медикаментів, які варто викину з аптечки. Вона каже, що пори те, що в країні відбувається декомунізація на вулиці, залишки «совєччини» продовжують існувати в житті українців, зокрема в домашній аптечці.

Супрун каже, що там можуть залежатися застарілі, неефективні, а часом й небезпечні препарати. Перелік медичних засобів, які потрібно викинути:

Гірчичники

Вони не допоможуть «прогріти» організм, «вигнати» хворобу, легше дихати чи менше кашляти. Адекватних наукових доказів таких ефектів гірчичників не існує. Однак є докази опіків, які вони можуть залишити на шкірі. Тому краще гірчицю використовувати за призначенням, вживаючи в їжу.

Оксолінову мазь

Нею радять мастити в носі і навколо, аби захиститися від застуди та грипу. Начебто мазь має противірусну дію і зможе якимось чином зупинити проникнення збудників хвороби в організм. Лише наукових обґрунтувань такої дії немає. Як насправді діє мазь? Блокує носовий хід, ускладнює дихання та заважає слизовій оболонці очиститися від часточок пилу, диму чи тих самих збудників респіраторних інфекцій, що є дійсно необхідною захисною функцією.

Йод та зеленку

В багатьох випадках рану чи поріз, якщо вони неглибокі можна просто очистити водою, без заливання її йодом та зеленкою. Крім цього, є більш безпечні та сучасні засоби (в тому числі з їхнім вмістом), які не програють в ефективності та щонайменше не викликають подразнень.

Перекис водню

Те, що рану можна залити перекисом водню та це допоможе їй швидко і краще загоїтися — міф. Це підтверджують наявні наукові дані про це, точніше їхня відсутність. Перекис водню може бути ефективним для механічного очищення рани. Але це ж саме можна зробити, промивши рану водою.

Мазь Вишневського (чи бальзамічний лінімент за Вишневським)

Напевно, найбільш відома за характерним запахом, який не забувається ніколи. Навіть якщо мазь доводилося використовувати лише раз ви житті.
Мазь була винайдена у 1927 році совєцьким лікарем-хірургом Вишневським. Вважали, що вона допомагає «витягувати гній».

Мазь «Звьоздочку»

До її складу входять ментол і ефірна олія м’яти, евкаліптова олія, камфора, гвоздичне масло, парафін, бджолиний віск, вазелін та інші. Найчастіше мазь використовують для лікування нежиті чи щоб не підхопити віруси, тож щедро змазують ніс всередині і навколо нього. Часто нанесення мазі викликає біль, почервоніння, алергічну реакцію як чхання та подразнення нервових закінчень. Жодного стосунку власне до лікування нежитю чи захисту від вірусів мазь не має.

Мумійо

Це природний продукт чорно-коричневого кольору, походження якого достеменно не з’ясоване. Одна з версій — це скам’янілі екскременти кажанів та гризунів, які мешкають в гірських печерах, тому й родовища мумійо знаходяться в різних горах — Гімалаях, Кавказі, Алтаї та інших. З цієї речовини роблять все — таблетки, харчові добавки, супозиторії, маски, компреси, додають в мед тощо.

В Україні зареєстрований препарат з цією діючою речовиною у формі ректального супозиторія з довжелезним списком показань до застосування.

Наукового підґрунтя дії мумійо у цих випадках не існує, бо немає жодних клінічних випробувань, які б підтвердили ту чи іншу його дію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: