У Львові приймають документи для виготовлення пільгового е-квитка: що треба знати

З жовтня нинішнього року в центрах надання адміністративних послуг Львова є можливість подати заявку на виготовлення пільгових транспортних карток, тобто е-квитка.
Про те, як функціонує система та що потрібно знати, аби подати заяву на отримання, читайте у матеріалі ІА Дивись.info.
Як пояснює заступник директора ЛКП «Львівавтодор» з автоматизованих систем і керівник проєкту Роман Лев, відколи почали приймати документи офлан, через ЦНАП, опрацьовано заявки від 7 тисяч 200 львів'ян.
Він також додає, що для зручності та оперативності реєстрації в електронну чергу було також створено гарячу лінію «ЛеоКарт» .
«Тут оператори консультують щодо переліку документів, які потрібно подати, а також записують до онлайн-черги територіального ЦНАП. Дзвінки на номер гарячої лінії – безкоштовні. Гаряча лінія працює з понеділка по четвер — з 09.00 до 18.00 год, а в п’ятницю — з 09.00 до 16.45 год», – каже Роман Лев.
У разі питань можна звертатись на гарячу лінію за номером 0800 303 007.
Пільгові картки планують видавати у лютому 2021-го року. Зараз лише приймають і опрацьовують звернення громадян.
Роман Лев додає, що з січня вже планують встановлювати відповідне обладнання в громадському транспорті.
«Зараз чеська компанія Microelectronic, яка виграла тендер на реалізацію проєкту, впровадження е-квитка у Львові, вже розробляє необхідне устаткування. Відповідно, наступного року розпочнеться видача пільгових карт населенню, документи на виготовлення яких зараз приймаємо, і монтаж та тестування відповідного обладнання у транспорті», - говорить Роман Лев.
Які документи необхідні
При зверненні у ЦНАП стосовно виготовлення пільгового е-квитка необхідно принести оригінали документів (зазначається, що копій в установі не приймають, адже вони не несуть юридичної сили).
- паспорт громадянина України або ID-картку;
- документ, що підтверджує статус пільговика (посвідчення пільговика);
- РНОКПП (індетифікаційний код);
- кольорове фото, розміром 3×4 (фото має бути зробленим не пізніше, ніж за пів року до моменту подачі заявки).
До речі, там кажуть: якщо ви не маєте змоги зробити фото, з січня 2021 року його можна буде зробити у відділенні ЦНАПів або ж у Центрі обслуговування пасажирів Леокарт.
За словами заступниці начальника відділу адміністрування послуг і керівниці ЦНАП на площі Ринок, 1 Марти Федорчак, необхідно пам'ятати про карантинні обмеження. Тому прийом документів здійснюватимуть за попереднім записом.
«Мешканці, які хочуть подати документи, мають зайти на сайт Львівської міської ради і записатись на певний день та на годину, які їм зручні, тоді прийти в цей час і подати відповідні документи. До нас приходять з оригіналами необхідних документів, обов’язково має бути кольорове фото. Оформлення триває 5-10 хв», — пояснює вона.
«Єдиний електронний квиток — «ЛеоКарт» — буде охоплювати всі види громадського транспорту Львова: трамвай, тролейбус, автобус, маршрутне таксі, та дасть можливість пересадки між цими видами транспорту на протязі 40 хвилин після зафіксованої оплати. Також система електронного квитка дозволить користувачам транспорту відстежувати свої витрати на проїзд та підбирати зручніші тарифні пакети у вигляді абонементів», - цитує Романа Лева пресслужба львівської мерії.
За цими адресами у Львові та області можна подати заявки у Львові:
- вул. К. Левицького, 67
- вул. І. Виговського, 32
- вул. Шевченка, 374
- пр-т. Червоної Калини, 72а
- вул. Ген. Чупринки, 85
- вул. Хвильового 14а
- м. Винники, вул. Галицька, 12
В області:
- смт. Рудне, вул. Грушевського, 55
- смт. Брюховичі, вул. В. Івасюка, 2-А
- м. Дубляни, вул. Тараса Шевченка, 20.
Нагадаємо, 16 грудня торік стало відомо, хто впроваджуватиме електронний квиток у Львові. Переможцями тендеру стали консорціум Mikroelektronika та SoftServe. Натомість сам тендер щодо впровадження системи стартував ще наприкінці березня 2017 року.
За підрахунками, вартість системи на 10 років становить 11,6 мільйона євро. Е-квиток кредитується Європейським банком реконструкції та розвитку.