дивись.info

Рада схвалила закон для закупівлі інсуліну та вакцин від COVID-19

Рада схвалила закон для закупівлі інсуліну та вакцин від COVID-19
Фото ілюстративне.

Верховна Рада дозволила закуповувати за державні кошти ліки, які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів, але яких потребують українці. Народні депутати схвалили за основу та в цілому відповідний законопроєкт №4472.

За документ проголосували 282 нардепи, – передає РБК-Україна.

Документ вносить зміни до прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та відтерміновує на рік (до 1 січня 2022 року) одну з норм цього закону.

Це відтермінування дозволить закуповувати за рахунок держбюджету або відшкодувати вартість (реімбурсація) тих ліків, які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів або Програми медичних гарантій, але є необхідними для лікування громадян.

Слід зазначити, ліки мають закуповуватись відповідно до нацпереліку. Для того щоб препарат міг потрапити до переліку, він повинен пройти певну перевірку на якість та ефективність.

Однак деякі ліки, наприклад, інсулін або вакцини від COVID-19 закуповуються без необхідності включення до такого переліку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.