дивись.info

У НСЗУ повідомили, чи може травмований пацієнт отримали безкоштовну допомогу

У НСЗУ повідомили, чи може травмований пацієнт отримали безкоштовну допомогу

Якщо сталась травма, потрібно з’ясувати, чи потрібна медична допомога та чи може людина самостійно дістатись до травмпункту.

Приїхавши на виклик, бригада швидкої оцінить стан пацієнта, встановить попередній діагноз та транспортує пацієнта до відповідного медичного закладу, якщо для цього буде потреба, – повідомили на брифінгу в п’ятницю, 18 грудня у Національній службі здоров’я України.

«Якщо людина з травмою потребує стаціонарної допомоги, пацієнт отримає таку допомогу у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетами «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань» або «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», – ідеться в повідомленні.

Якщо людина з травмою не потребує стаціонарної допомоги, то бригада швидкої відвозить такого пацієнта до найближчої лікарні. Пацієнт отримає допомогу у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетом амбулаторної допомоги.
Отже, на яку безоплатну медичну допомогу може розраховувати пацієнт, який травмувався.

«Щодо екстреної медичної допомоги. Вона є безоплатною для пацієнта. Зокрема, на місці події: на вулиці, вдома, у громадських місцях, на виробництві, в різноманітних установах. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення від нього», – додають у відомстві.

Щодо амбулаторної допомоги. Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу в межах пакету «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога». Звертатись до сімейного лікаря за направленням до травматолога на етапі отримання першої невідкладної допомоги не потрібно.

Амбулаторний пакет медичних послуг покриває проведення діагностики захворювань, а також лікування травм та наступну реабілітацію, які не потребують госпіталізації пацієнта в лікарню для цілодобового нагляду. Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації.

Таких як, наприклад, хірург чи ортопед-травматолог та інші. Це також виконання ними лікувальних процедур або малих хірургічних втручань, проведення досліджень та обстежень пацієнта в амбулаторних умовах, а також лікування в умовах денного стаціонару.

У НСЗУ зазначають, що за їхніми даними, за програмою медичних гарантій ургентно створено направлення на консультацію травматолога для 38 924 пацієнтів, на консультацію хірурга – для 55 088 пацієнтів. Пацієнти ургентно проходили найчастіше такі обстеження в межах ПМГ: рентгенографія грудної клітки – 46 200 пацієнтів; рентгенографія стопи – 2 793 пацієнти; рентгенографія придаткової пазухи носа – 2 315 пацієнтів.

Окрім цього, якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

  • інструментальні та лабораторні обстеження; надання медичної допомоги,
  • направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання,
  • нормалізацію порушених процесів життєдіяльності тощо;
  • проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді.

Скільки на це виділяє держава

На лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба – 8 000 грн;
на операції на кістково-м’язовій системі – 7 356 грн.

Але іноді отримана травма може бути важкою і потребувати не тільки оперативного втручання, а й дороговартісних витратних матеріалів. Таких як «протези» або накісткові металоконструкції. До тарифу на медичні послуги не включено вартість дороговартісних витратних матеріалів. Але вони забезпечуються у централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.