дивись.info

Неврологічні проблеми підвищують ризик смерті від COVID-19

Неврологічні проблеми підвищують ризик смерті від COVID-19

У пацієнтів, які одночасно хворіють на COVID-19 та мають неврологічні проблеми, спостерігається підвищений ризик смертельних випадків.

Зокрема, сюди входить інсульт та порушення мислення.

Про це йдеться в дослідженні науковців Медичного центру Монтефіоре та Медичного коледжу Альберта Ейнштейна, – йдеться на Українська правда. Життя.

У дослідженні були проаналізовані дані 4711 пацієнтів з COVID-19, які були госпіталізовані у період 1 березня-16 квітня 2020 року.

З них 581 пацієнт (12%) мав серйозні неврологічні проблеми, які потребували томографії головного мозку.

Пацієнти з неврологічними проявами були зіставлені з пацієнтами того ж віку і тяжкості захворювання, щоб оцінити ризик смерті.

«Це дослідження показує, що наявність неврологічних симптомів, особливо інсульту і спутаного або порушеного мислення, може вказувати на важчий перебіг хвороби, навіть якщо легеневі проблеми не є серйозними.

Лікарні можуть використовувати ці знання, щоб визначити пріоритети лікування і, сподіваюся, врятувати більше життів під час цієї пандемії», – зауважує Девід Альтшуль, доктор медицини, керівник відділення нервово-судинної хірургії.

Серед людей, які пройшли томографію головного мозку, у 55 був діагностований інсульт, а у 258 осіб проявилося розгубленого мислення або порушення мислення.

При цьому у людей, які перенесли інсульт, вірогідність смерті у два рази вище (49% смертності) в порівнянні з їх контрольною групою (24% смертності).

У людей з розгубленістю рівень смертності становив 40% в порівнянні з 33% в контрольній групі.

При цьому більш ніж половина пацієнтів з інсультом в дослідженні не мали гіпертонії або інших факторів ризику інсульту.

«Це досить незвичайне відкриття узгоджується з іншими дослідженнями людей з COVID-19, які передбачають, що інфікування новим коронавірусів само по собі є чинником ризику інсульту», – зауважив сказав лікар Альтшуль.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.