дивись.info

Хто може отримати Шевченківську премію 2021

Хто може отримати Шевченківську премію 2021

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив короткий список імен, які можуть отримати Шевченківську премію в 2021 році, – пише Українська правда.

Третій фінальний тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року заплановано провести у лютому місяці наступного року.

Отже, в номінації «Література» озвучено такі імена:

Олена Герасим’юк за книгу Книга поезій «Тюремна пісня»

Оксана Луцишина за роман «Іван і Феба»

Василь Махно за роман «Вічний календар»

Володимир Рафєєнко за роман «Мондегрін (пісні про смерть і любов)»

В номінації «Публіцистика. Журналістика»:

Станіслав Асєєв з книгою есеїв «В ізоляції»

Олена Білозерська-Воронова (Білозерська) за «Щоденник нелегального солдата»

Вахтанг Кіпіані за «Справу Василя Стуса»

В номінації «Музичне мистецтво»:

Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство «УХО» за цикл «Архітектура голосу»

Олександр Козаренко (піаніст) за цикл концертів: «Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка», «Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка», «Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка».

В номінації «Візуальне мистецтво»:

Матвій Вайсберг (художник), Олена Живкова (куратор, заступник з наукової роботи) за виставку «Матвій Вайсберг у музеї Ханенків».

Борис Михайлов (художник) за відеопроекцію та фотоінсталяцію «Випробування смертю»

Василь Семенюк (художник) за графічне оформлення книги «Кобзар», цикл живописно-графічних творів «Мій Шевченко»

Анатолій Федірко (художник) за арт-проєкт «Арт фабрика ім.prof.К.Малевича»
У номінації «Кіномистецтво»

Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник) за художній фільм «Атлантида»

Наталя Ворожбит (режисер, автор сценарію) за фільм «Погані дороги»

У номінації «театральне мистецтво»

Андрій Білоус (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Ніна Колеснікова (хореограф-постановник), Усеін Бекіров (композитор), Борис Орлов (художник-постановник, виконавець головної ролі) за вистава «Шинель»  за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру

Василь Вовкун (режисер), Іван Небесний (композитор), Ганна Іпатьєва (художниця костюмів) з оперою «Лис Микита» Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

Євген Лавренчук (режисер) з оперою «LaTraviata» Одеського національного академічного театру опери та балету

Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) за виставу «Verba»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.