дивись.info

Україна почала імпорт лісу-кругляка з Євросоюзу

Україна почала імпорт лісу-кругляка з Євросоюзу
Фото ілюстративне.

Віднедавна Україна почала імпорт лісу-кругляка з Європейського союзу.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив екоактивіст і член правління мережі захисту національних інтересів «АНТС» Остап Єднак.

«Україна почала імпорт лісу-кругляка з Євросоюзу. Перша партія дуба з Франції. У найближчі місяці її перероблять на ламель і відправлять за кордон (в Європу, США, Японію або ще кудись)», – написав він.

За його словами, це не означає, що ліс-кругляк з ЄС коштує дешевше або в Україні його немає, але в країні склалася катастрофічна ситуація для виробників, які працюють офіційно. Більшість сировини йде на чорний і сірий ринок через схеми та корупцію. Для “білих” деревообробників залишки сировини виставляють на аукціон, де через штучний дефіцит ціни «злітають до небес».

«Тому стає вигідно купувати ліс-кругляк в ЄС. Тому що там існує ринок… ринок потрібно тотально виводити з тіні та схем. Єдині правила для всіх, повна прозорість, електронний облік деревини та ланцюга поставок з відкритими даними. Інституційна реформа лісгоспів із зовнішнім аудитом, наглядовими радами й без впливу чиновників», – написав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.