дивись.info

Українців вакцинуватимуть від коронавірусу в чотири етапи, – ЦГЗ

Українців вакцинуватимуть від коронавірусу в чотири етапи, – ЦГЗ
фото ілюстративне, з відкритих джерел

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я представив план імунізації від COVID-19, у якому визначено, коли та які категорії населення мають отримати вакцину.

Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я.

«Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинах, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», — сказав в.о. ЦГЗ Ігор Кузін.

Він зазначив, що все ще може змінитися і залежатиме від того, чи отримає Україна вакцину одразу.

Утім у відомстві кажуть, що впродовж 2021-2022 років хочуть імунізувати щонаймене 50% населення, а це, зокрема, близько 20 млн людей.

План передбачає 4 етапи вакцинації:

  • січень–квітень 2021 року — люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  •  квітень–червень 2021 року — люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Кузін запевнив, що вакцинація буде повністю добровільною. План оновлюватимуть кожні два тижні, аби він «відповідав реальній ситуації».

«Ми готові отримувати вакцину вже у першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна — відповідна процедура буде затверджена окремим планом», — додав очільник ЦГЗ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.