дивись.info

У Мінфіні обіцяють знайти кошти на медицину

У Мінфіні обіцяють знайти кошти на медицину

Закладених в бюджеті 2,6 млрд грн не вистачить для вакцинації всіх українців від Covid-19. Однак уряд зможе знайти необхідні кошти в бюджеті.

Про це в сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю LB.ua.

«Якщо, наприклад, міністр охорони здоров’я Максим Степанов скаже: завтра потрібні гроші на вакцини, ми їх знайдемо в бюджеті цього року. Скільки буде потрібно», – запевнив міністр.

Сергій Марченко погоджується, що закладених у бюджеті на наступний рік коштів не вистачить для вакцинації всіх українців.

«Щоб шукати гроші, потрібно сформулювати потребу. Скільки і де. Так, закладених в бюджеті 2,6 млрд – недостатньо, щоб вакцинувати всіх. Тому ми допомагали МОЗ домовитися з COVAX – програмою ВООЗ з вакцинації від коронавірусу людей в країнах з низьким і середнім рівнем доходів», – розповів Сергій Марченко.

Зі слів міністра, уряд не здатен сьогодні фінансувати галузь охорони здоров’я на рівні 5% ВВП, як цього вимагає закон «Про медичні гарантії», але готовий максимально підтримати потреби медицини.

«Уся сума на медичні гарантії в 2019-му році – 75 млрд грн. В 2021-му в порівнянні з 2019-му році – 75 млрд грн. В 2021-му в порівнянні з 2019-м – плюс 49 млрд грн. Це великі суми. Кажуть: треба більше. Добре, я ж не проти. Є два варіанти – збільшити дохідну частину за рахунок зростання податків. Або, умовно кажучи, у когось забрати витрати. З першим варіантом критично складно. Через парламент ніякий закон щодо збільшення податків не пройде. А зараз тим більше. Але при цьому ніхто не запропонував варіантів, у кого відібрати ці 50 млрд грн», – додав Марченко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.