дивись.info

Які свята відзначають 23 грудня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 23 грудня (іменини, народні прикмети)
Фото: FREEPIK

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 23 грудня в Україні та світі.

Свята та події 23 грудня

Сьогодні — Всесвітній день сноуборду. Окрім цього, 23 грудня відзначають День снігових ангелів. Щоправда, снігом поки не пахне. Сьогодні також Свято людського світла.

Також 73 роки тому у світі винайшли транзистор. Перший транзистор створили американські фізики Вільям Шоклі, Джон Бардін і Волтер Браттейн у лабораторіях Bell Labs. Це сталося 16 грудня 1947 року, а через тиждень – 23 грудня – відбулося офіційне представлення винаходу. У 1956 році вчені були нагороджені Нобелівською премією з фізики «за дослідження напівпровідників і відкриття транзисторного ефекту». Пізніше транзистори замінили вакуумні лампи в більшості електронних пристроїв, здійснивши революцію в створенні інтегральних схем і комп’ютерів. Назву для нового пристрою придумав Джон Пірс.

Яке сьогодні церковне свято

Сьогодні церква вшановує Міна Краснововного та святителя Іоасафа. Міна — це святий, котрий погодився на мученицьку смерть через віру. Це сталось ще на початку IV століття. Великомученик був воїном у місті Котуане Імператор Максиміліан відправив його з Афін в Олександрію з метою подавити християнське повстання. Утім Міна відмовився від заколоту, натомість почав проповідувати і звернув до віри в Христа багатьох язичників.

Святий Іоасаф народився в 1705 році в колишній Полтавській губернії (м. Прилуки). У віці семи років батько його віддав в Київську духовну академію, в стінах якої він відчув потяг до чернечого життя. Іоасаф був пастором і вірно служив Богові. У серпні 1744 року за указом імператриці Єлизавети Петрівни його звели в сан архімандрита, а через пів року призначили намісником Свято-Троїцької Сергієвої лаври.

Помер святитель у віці 49 років. Труна з його тілом 2,5 місяці стояла відкрита в Свято-Троїцькому соборі. За цей час тіло не піддавалося гниттю, і не втратило виду і кольору.

Іменини 23 грудня

Сьогодні іменини святкують: Іван, Григорій, Костянтин, Сергій, Михайло, Олексій, Степан, Євграф, Єрмоген, Яків, Євген, Петро, Михайло, Анатолій, Анна, Ангеліна, та Тетяна.

Народні прикмети 23 грудня

Наші предки з давніх-давен прислуховувались до погодніх явищ і з’ясували, якщо в цей день:

  • погода ясна, то чекай морозів;
  • видно кільця навколо місяця і сонця, то буде сильний снігопад;
  •  снігу навалило до самої огорожі, то в наступному році буде урожай поганий;
  • зірки мерехтять – до холоднечі;
  • зірки яскраво горять – до холодів;
  • вітряно і сухо — погода обіцяє посушливе літо;
  • погода ясна і безхмарна, то чекай морозів;
  •  білі хмари по небу пливуть – до морозів;
  •  сороки біля людського житла літають або під дах ховаються, то буде холодно.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.