У ЛОДА розповіли, які недоліки виявили у коронавірусних лікарнях

IMG_3326
Фото з архіву редакції (ілюстративне)

Комісія, яка перевіряла системи електропостачання та забезпечення киснем у закладах, що приймають хворих на коронавірус, оприлюднила свої висновки. 

Нагадаємо комісія була створена на виконання доручення Прем’єр-міністра України та відповідно до доручення голови облдержадміністрації, після того як у Жоквівіській лікарні через відключення електроенергії померло двоє пацієнтів, підключених до апаратів ШВЛ.

Відтак, з 3 по 18 грудня комісія перевіряла системи електропостачання та наявність резервних автономних джерел живлення медичних закладів області, які приймають хворих на коронавірус.

«За результатами обстеження виявлено низку недоліків. У частини медзакладів відсутня експлуатаційно-технічна документація щодо діючих автономних електростанцій, у деяких лікарнях не зазначені діючі автономні електростанції, які є в медзакладах. Також ми виявили, що у деяких лікарнях електроприймачі заживлені за схемою, яка не відповідає вимогам першої категорії щодо надійності. Тобто, скажімо, якщо реанімація заживлена і до цього нема ніяких зауважень, то ліфт, у випадку відключення світла, працювати не буде. Це питання транспортування хворих, і такі недоліки повинні бути усунені», - розповів під час брифінгу заступник директора депаратменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Мар’ян Мороз.

Водночас, у 9-ти медичних закладах, закуплено та встановлено нові резервні автономні джерела живлення: дизельні та бензинові генератори. Ще у декількох медзакладах оголошено тендери на закупівлю нових автономних джерел живлення.

Також у ковідних лікарнях перевірили киснезабезпечення.

«Ми перевіряли киснезабезпечення лікарень та безпечну експлуатацію посудин під тиском. Комісія відвідала усі заклади, які лікують хворих із ковідом. Виявили також ряд зауважень. В деяких установах не завершені роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації при введені в експлуатації нових систем киснезабезпечення. У зв’язку зі збільшенням потужностей кисневої мережі, лікарні працевлаштовують нових фахівців, які мусять пройти відповідне навчання. У деяких лікарнях такі спеціалісти навчання не пройшли. Окрім того, виявили відсутність написів, попереджень, пожежних щитів тощо. Ми розробили методичні рекомендації щодо безпеки експлуатації кисневих балонів, трубопроводів і кисневих станцій», - розповів начальник відділу управління нагляду промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило.

Кожен керівник медичного закладу отримав увесь вичерпний звіт разом із рекомендаціями

Звіт за результатами обстеження подали також керівництву облдержадміністрації. Після опрацювання даних буде визначено терміни та обсяг коштів для усунення усіх недоліків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: