дивись.info

В Україні проведуть масштабну експертизу підручників, – МОН

В Україні проведуть масштабну експертизу підручників, – МОН
Фото (ілюстративне) Джерело: profspilka.kiev.ua

Міністерство освіти і науки України проведе експертизу шкільних підручників і для цього вже оголошено конкурс експертів.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Там зазначають, що мета такого рішення — комплексне розв’язання проблеми низької якості навчальної літератури, надрукованої упродовж останніх 5 років.

«Міністерство освіти і науки України 15 грудня цього року оголосило добір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісії та експертних груп. Прийом анкет та документів від кандидатів триватиме до 15 січня 2021 року. Наразі МОН отримало понад двадцять заяв», – сказано у повідомленні.

Зазначається, що взяти участь у роботі експертних груп можуть наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, викладачі, методисти, перекладознавці, перекладачі, психологи, фахівці у галузі інформаційних технологій та представники інститутів громадянського суспільства.

Так, кандидати повинні мати відповідну фахову освіту, як правило, науковий ступінь або вчене звання, досвід педагогічної, науково-педагогічної, наукової чи практичної діяльності щонайменше п’ять років, знати вимоги щодо викладання предметів, методик та технологій навчання й виховання, володіти навичками проведення експертизи.

Членами комісії з проведення антидискримінаційної експертизи можуть бути лише фахівці, які пройшли відповідне навчання для проведення цієї експертизи.

До складу комісій не можуть входити автори підручників, гриф яким надано протягом останніх п’яти років, та представники видавців, близькі особи зазначених осіб та особи, які мають конфлікт інтересів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.