дивись.info

Медики прооперували у Львові 11-річного хлопчика, який мав гній у мозку

Медики прооперували у Львові 11-річного хлопчика, який мав гній у мозку
Фото: Охматдит

Вчора, 25 грудня, ЛОРи ОХМАТДИТу дістали з мозку 11-річного хлопця 5 мл гною.

Про це повідомляється на сторінці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні Охматдит.

Хлопчик же три роки хворіє на хронічний середній отит. У нього були загострення, коли у вусі накопичувався гній, його звідти діставали, але хвороба залишалася. Цього року стан дитини загострився настільки, що гній опинився не лише у вусі, але й у порожнині головного мозку. Врятувати його могла лише термінова операція.

Віталік – із сусідньої області, там він лежав у реанімації з менінгітом (запаленням мозку) і абсцесом (скупчення гною) у порожнині черепа. Але запальний процес зняли, а абсцес залишився. Там таких операцій не роблять, а в Києві не змогли прийняти хлопця через карантин. До Львова Віталік приїхав вже у загрозливому стані. На МРТ лікарі побачили купу гною, кістка вуха прогнила, гній потрапив у головний мозок і спровокував менінгіт і абсцес.

Вчора хлопця терміново прооперували. Через завушний розріз хірурги дісталися до скроневої кістки, розбурували її і видалили величезну холестеатому (пухлиноподібний утвір). Прогнилу кістку очистили від пошкоджених тканин, видалили утворення і гній. Операція тривала 4 години.

В операційній працювали завідувач відділення дитячої отоларингології ОХМАТДИТу Федір Юрочко, дитячий отоларинголог Дзвінка Копанська і анестезіолог Володимир Міщук.

Зараз загрози для життя хлопця вже немає. Хлопець добре почувається і скоро поїде додому.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.