дивись.info

Вакцина від коронавірусу надійшла у всі країни ЄС: завтра стартує вакцинація

Вакцина від коронавірусу надійшла у всі країни ЄС: завтра стартує вакцинація
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

Вакцину від коронавірусу доставили в усі країни Європейського союзу, вакцинація стартує у неділю 27 грудня.

Про це, як повідомляє “Європейська правда“, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у спеціальному відеозверненні.

“Ми починаємо перегортати сторінку важкого року. Сьогодні день доставки, а завтра вакцинація проти COVID-19 почнеться по всьому ЄС. Вакцина стала доступна одночасно для всіх держав ЄС, і люди почнуть приймати вакцину в Афінах, у Римі, у Гельсінкі, в Софії. Наші Європейські дні вакцинації – це зворушливий момент єдності і європейської історії успіху” – заявила вона.

Також фон дер Ляєн додала, що дуже скоро ЄС матиме більше вакцин, як тільки буде підтверджено їх безпеку і ефективність.

За її словами, ЄС забезпечив достатню кількість вакцин для всього населення блоку, а також мешканців країн Європейської економічної зони.

“Вакцинація дозволить нам поступово повернутися до нормального життя” – зазначила фон дер Ляєн.

“Але доки цього не сталося нам потрібно зберігати пильність. Ми маємо захищати себе і своїх близьких від вірусу. Лишаємося в безпеці разом. Зробімо 2021 рік нашим роком відновлення і надії” – наголосила президентка Єврокомісії.

Еспресо нагадує, що 23 грудня у Швейцарії зробили перше щеплення від коронавірусу.

Першою вакцинованою стала 90-річна жителька будинку для літніх людей в регіоні Люцерн.

Основна програма вакцинації розпочнеться з 4 січня.

В першу чергу вакцини отримають люди з групи високого ризику (старші 75 років, які страждають хронічними захворюваннями, потім старші 65 років); медичний персонал або особи, які здійснюють догляд, і є в тісному контакті з пацієнтами; люди, що мають тісні контакти з людьми з групи високого ризику; ті, хто живе або працює в комунальних установах з підвищеним ризиком спалахів.

Вакцина Pfizer/BioNTech була схвалена швейцарським регулятором, що відкрило шлях до поставки перших 107 тис. доз із замовлених 3 млн. доз.

20 грудня 2020 року, Ізраїль одним з перших у світі розпочав вакцинацію населення від коронавірусу.

Масштабна кампанія під девізом “Підставити плече” (Латет катеф) фактично почалася ввечері 19 грудня, коли в лікарні “Шиба” першими отримали щеплення прем’єр-міністр Біньямін Нетаніягу й очільник МОЗ Юлій Едельштейн.

У Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що в країну доставлено сотні тисяч доз вакцини Pfizer, проте відмовляються назвати точну кількість. У лікарнях і лікарняних касах також стверджують, що їм невідомо, скільки доз буде передано для вакцинації. Згідно з оцінками, до кінця грудня в Ізраїлі має бути не менше 4 млн доз, чого достатньо для вакцинації 2 млн громадян. Решта прибуде 2021 року.

На даному етапі зробити щеплення прямо зараз може тільки медичний персонал лікарень і лікарняних кас, а також люди віком 60 років і старше.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.