дивись.info

З 1 січня в Україні запрацює Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин

З 1 січня в Україні запрацює Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин
Фото: МОЗ

Цього тижня уряд затвердив постанову «Про затвердження Положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів та тканин» (ЄДІСТ), що забезпечить повноцінне функціонування системи трансплантацій в Україні.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Ми прагнемо, щоб Україна здобула трансплантаційну незалежність. За нашими прогнозами, це стане можливим за три роки. Впровадження ЄДІСТ — дуже важливий крок на цьому шляху. Це дасть можливість забезпечувати реалізацію прав українців на одержання та своєчасний доступ до трансплантації органів, інформаційну взаємодію між усіма учасниками системи трансплантації, врегульовує порядок подання та включення інформації до ЄДІСТ, а також її виключення з реєстрів. І, що дуже важливо, система буде забезпечувати співставлення пари донор-реципієнт”, — наголосив Максим Степанов.

Зазначимо, за ініціативою МОЗ уряд розширив перелік закладів охорони здоров’я, що долучаються до Пілотного проєкту трансплантації, до 38. Міністр повідомив, що протягом 2020 року в Україні здійснено 8 пересадок серця, 19 пересадок печінки, 91 пересадка нирки. Загалом цьогоріч було проведено 118 трансплантацій порівняно з 78, які було зроблено у 2019 році.

За словами Максима Степанова, у 2021 році Україна збільшить кількість трансплантацій мінімум удвічі — буде зроблено не менше ніж 250 пересадок життєво важливих органів. Щорічна потреба у проведенні трансплантацій в Україні становить 5 тисяч операцій.

Нагадаємо, в цьому році в Лікарні швидкої допомоги міста Львова лікарі провели вже дев’ять трансплантацій. Серед них – чотири пересадки серця. 25 грудня трансплантацію серця виконав завідувач відділення кардіохірургії ЛШМД Роман Домашич. До цього Домашич асистував Борису Тодурову  та Гаврилу Ковтуну на п’яти трансплантаціях серця у Ковелі і Львові.

11 грудня цього року хірурги львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги провели трансплантацію нирки від живого донора, під час якої вперше здійснили забір нирки лапароскопічно, тобто, через невеликі розрізи. Досі такі операції робили традиційним способом — через великий розріз.

Це була друга трансплантація в лікарні за цей тиждень. Ще одну операцію хірурги провели у понеділок — також з пересадки нирок.

Для пацієнтів такі операції безкоштовні, за них платить держава, оскільки Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги включена в пілотний проект МОЗ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.