дивись.info

Кабмін ухвалив зміни до держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%»

Кабмін ухвалив зміни до держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%»

У понеділок, 28 грудня нинішнього року, уряд погодив низку заходів, спрямованих на додаткову підтримку малого та середнього бізнесу (МСБ) в умовах карантину.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства фінансів України.

Такі зміни, ініційовані Мінфіном, уряд затвердив постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28».

Програма поширилася на середній бізнес з річним доходом до € 20 млн.

Як змінилася державна програма «Доступні кредити 5−7−9%»:

  • Лібералізувалися умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років;
  • відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12 місяців; зменшився перший внесок в реалізації інвестиційного проекту — 10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів.
  • Пом’якшилися умови рефінансування кредитів: забезпечення збереження фонду оплати праці — зменшення до 50%, чисельності персоналу — до 50% (станом на 1 березня 2020 року).

Для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановили компенсацію до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів. Після їх скасування продовжується компенсація на рівні 3% річних. Для кредитів рефінансування встановили компенсацію до 3% річних після 31 березня 2021 року.

З’явилася можливість поєднати державну підтримку за програмою «Доступні кредити 5−7−9%» з держпідтримкою, яку надають місцеві держадміністрації та органи місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку МСБ за рахунок місцевих ресурсів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.