дивись.info

Львівські депутати погодили програму боротьби з коронавірусом на 2021 рік

Львівські депутати погодили програму боротьби з коронавірусом на 2021 рік
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

Депутати Львівської міської ради погодили програму з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції у закладах охорони здоров’я міста на 2020−2021 роки.

Як пояснила керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Наталія Літвінська, зараз лікарні фінансує Національна служба здоров’я України. Однак, якщо виникатимуть проблеми із цим фінансуванням, програма дозволить швидко реагувати на ці речі. Тобто, якщо виникне нестача із засобами індивідуального захисту чи медикаментами, розхідними матеріалами чи дезінфекторами, будуть пропонувати сесії виділити на ці потреби кошти.

Загалом, від початку пандемії, з міського бюджету Львова на протиепідемічні заходи різних галузей (медицина, соціальний захист, освіта, сфера ЖКГ тощо) уже скерували майже 225 млн грн. Ще понад 70 млн грн на ці потреби надали благодійники.

«Ми додаткового виділили з місцевого бюджету на протидію коронавірусу більше 260 млн, плюс 100 млн грн дав бізнес, який долучався і долучається щодня. І лише зараз мають отримати кошти від держави наша лікарня швидкої допомоги і 8-ма лікарня. Ми першими в країні почали виплачувати по 10 тис грн допомоги медикам, які працюють в умовах пандемії, і по 20 тис грн тим медкам, які заразились коронавірусом. Тому в нас не було відтоку кадрів, а навпаки, ми добрали достатню кількість медичних працівників. Загалом маємо по місту зарезервовано 1300 ліжок, з яких понад 400 є зайняті. Тому, велика подяка всім нашим медикам і всім, хто забезпечує цей напрямок і якісно робить свою роботу», — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Програма має – забезпечити якісне лікування на амбулаторному та стаціонарному етапі пацієнтів з підозрою/наявним COVID; забезпечити медичних працівників засобами індивідуального захисту належного типу; забезпечити медичні заклади антисептичними та дезінфікуючими засобами; забезпечити медичні заклади розхідними матеріалами для проведення тестування методом ІФА, лабораторних та інструментальних обстежень; забезпечити медичні заклади медичною технікою, виробами медичного призначення та киснем.

У Львові 5 міських лікарень надають стаціонарну допомогу хворим з підозрою чи підтвердженим коронавірусом. Це 1-ша, 8-ма, 5-та лікарні, лікарня швидкої допомоги та клінічний пологовий будинок. Також доліковує хворих з негативним ПЛР 4-та міська лікарня. Загалом облаштовано 1300 ліжок для хворих на COVID. Для лікарень закуплено 539 кисневих концентраторів, по лікарнях облаштовано 543 кисневі точки.

Також від початку пандемії мерія Львова надала матеріальну допомогу 1499 медичним працівникам.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.