дивись.info

Львівські медики та правоохоронці розповіли, як безпечно відсвяткувати

Львівські медики та правоохоронці розповіли, як безпечно відсвяткувати

Правоохоронці та медики дали рекомендації щодо безпечного святкування Нового року та Різдва.

«Чимало мешканців Львова та області планують відзначити свята не вдома – хтось піде до друзів чи родичів, хтось поїде у Карпати, залишивши своє помешкання без нагляду», – зазначають у відділі комунікації поліції Львівської області. Відтак, правоохоронці Львівщини закликають громадян подбати про безпеку житла на час своєї відсутності.

Щоб захистити помешкання від квартирних крадіїв:

– не афішуйте у соцмережах та не повідомляйте незнайомцям про свої плани провести свята не вдома;

– не діліться фотографіями з місця відпочинку до вашого приїзду;

– попередьте сусідів та родичів, що вас не буде, та попросіть їх придивитися за  житлом на час вашої відсутності;

– не залишайте ключі від квартири у «схованках» – у поштовій скриньці, під килимком (як правило, квартирні злодії знають про найпопулярніші місця);

– встановіть надійні вхідні двері та обладнайте їх якісними замками;

– якщо ви мешкаєте на перших двох або верхніх поверхах, встановіть решітки на вікна;

– їдучи з дому, обов’язково перевіряйте, чи закриті вікна і балконні двері;

– найнадійніший спосіб захиститися  – обладнати помешкання охоронною сигналізацією і камерами відеоспостереження (за допомогою інтернету і трансляції відеосигналу на смартфон, ви зможете бачити, що відбувається у квартирі, навіть перебуваючи за кордоном).

Крім того сайт Львівської ОДА повідомляє, що від 24 грудня поліцейські Львівщини працюють у посиленому режимі. Правоохоронці готові забезпечити публічний порядок на різдвяні та новорічні свята. Основну увагу поліцейські приділятимуть запобіганню та недопущенню вчинення злочинів і порушень правопорядку, а також дотриманню карантинних обмежень.

Для забезпечення правопорядку у Львові та області задіяли близько тисячі правоохоронців. Зокрема, вони чергують поблизу храмів, де відбуваються святкові богослужіння, а також посилено патрулюють центральну частину Львова та районних центрів.

У зв’язку з тим, що ці новорічні свята проходять в умовах карантину, правоохоронці просять дотримуватися протиепідемічних правил, у громадських місцях і транспорті використовувати засоби індивідуального захисту, уникати скупчення людей.

Дотримуватися протиепідемічних правил закликають і медики. Радять уникати скупчень людей, використовувати маски, дезінфікувати руки, пам’ятати про ближніх, особливо тих, хто має хронічні недуги, людей старшого віку:

– Якщо людина здала тест на ПЛР і чекає результату, вона не може йти в гості, на корпоратив, приймати в себе вдома гостей, оскільки факт обстеження одразу ставить таку людину в розряд підозрілої на  COVID-19. І поки вона не одержить від’ємний результат, вона не може відвідувати забави чи зустрічі.

– Якщо в родині є хтось хворий, він, до прикладу одужує, але ще перебуває на ізоляції, людина, яка мешкає в одній квартирі з такою захворілою особою не має права піти на корпоратив, зустрічі, приймати в себе вдома гостей, оскільки вона свідомо наражає на небезпеку навколишніх.

– Якщо людина відчуває хоча б найменший розлад здоров’я: заклало ніс, сів голос, чи дере в горлі чи є якісь інші ознаки, така людина теж не може брати участь у новорічних забавах.

– Як правильно відсвяткувати? Ідеальний варіант, якщо додому прийдуть люди з якими ми й без цього щоденно контактуємо. Це найближча родина: батьки, діти. Варто уникати зустрічі з тими людьми за якими ми просто скучили чи давно не бачили, оскільки ми не знаємо хто є інфікований і хто може виділяти вірус.

– Факт того, що людина вже перехворіла не є для нас 100 % гарантією, що така людина вже не може бути джерелом інфікування для нас.

– Якщо все ж таки люди приймають рішення святкувати в ресторанах та інших закладах харчування, то вимоги залишаються ті ж самі. Чим менший контакт з іншими незнайомими людьми, тим краще. Якщо ми сідаємо за столик, то ми намагаємось стежити, щоб цей столик був не ближче аніж 1,5 метра від наступного.

– Дуже ризикованими є загальні заходи, де є танці співи. Тому, що коли людина співає або голосно говорить, чи кричить, якщо вона є інфікована і може виділяти вірус, то концентрація вірусу, який виділяється при співі, є значно більшим ніж при звичайній розмові. Нехай це святкування буде тихим, спокійним, затишним. В умовах пандемії – це один з пріоритетних способів зберегти своє життя, здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких.

– Для того, щоб ми максимально зберегли життя та здоров’я своїх рідних, близьких і загалом мешканців Львівської області, ми повинні дотримуватися простих трьох правил – маска, соціальна дистанція, гігієна рук.

– Треба берегти, особливо тих, хто має хронічні захворювання дихальної системи, серцево-судинної системи, загалом осіб старшого віку.Навіть, якщо вони сидять вдома і нікуди не ходять, то вірус додому можуть принести онуки, діти, друзі. Тому перш ніж вийти на якусь гучну забаву, варто згадати, хто у вас є дома, особливо з-поміж тих людей, які є найбільш вразливі до коронавірусу і кого ми повинні зберегти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.